Спеціальні потреби

Фінляндія може побудувати огорожу на кордоні з Росією - Reuters


Архівне фото: пункт пропуску на кордоні Росії та Фінляндії, березень 2022 року REUTERS/Ессі Легто
Архівне фото: пункт пропуску на кордоні Росії та Фінляндії, березень 2022 року REUTERS/Ессі Легто

Уряд Фінляндії докладає зусиль, що зміцнити захист кордону, повідомляє Reuters. Плановані зміни до законодавства країни дозволять побудувати огорожу на кордоні з Росією а також дороги для полегшення патрулювання.

Наразі більше 1300 кілометрів кордону Росії та Фінляндії позначено лише знаками та пластиковими перегородками, пише видання.

Зміни збільшать готовність Фінляндії до загроз, що надходять від Росії.

"Пізніше уряд вирішить стосовно огорожі на кордоні в критично важливих зонах на східному кордоні, на основі оцінок фінської прикордонної служби", - заявила міністр внутрішніх справ країни Кріста Мікконен.

Цього місяця Фінляндія та Швеція подали заявки на членство в НАТО. Альянс і США висловили підтримку членству країн в НАТО. "Рішення Фінляндії та Швеції подати заявку на членство в НАТО назавжди його зміцнить", - заявляв президент США Джо Байден. 9 червня Комітет Міжнародних відносин Сенату США затвердив резолюцію із закликом до НАТО швидко надати членство Швеції та Фінляндії. Резолюцію підтримали сенатори від обох провідних партій США.

Росія не підтримує розширення НАТО. Єдина країна НАТО, яка виступила із застереженнями стосовно членства - це Туреччина. Раніше США висловлювали впевненість в тому, що підтримку Туреччини буде отримано.

У статті використано інформацію агенства Рейтерс.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG