Спеціальні потреби

Західна преса: Уряд України не має причин не проводити реформВіктор Янукович оголосив про початок першого етапу економічних реформ в Україні. Президент пообіцяв підняти рівень життя українців до європейських стандартів. За його словами мета сьогоднішньої влади, щоб Україна у наступні 10 років увійшла у двадцятку найрозвиненіших країн світу.

Тим часом минають перші сто днів Віктора Януковича на посаді президента України. Результати його робити за цей період викликають протилежні реакції як у суспільстві, так і в аналітиків за кордоном. Західна преса намагається проаналізувати, що вже зроблено і спрогнозувати майбутні кроки Віктора Януковича. У середу газета «Файненшел Таймс» вийшла з розворотом присвяченим Україні. Видання аналізує політичну та економічну ситуацію в Україні і намагається визначити потенційні інвестиційні можливості.

Розворот відкривається статтею під назвою «Незбалансованість між Сходом та Заходом». Автор публікації наголошує на беззаперечному посиленні впливу Росії на Україну з приходом нової влади у Києві. І дивується як стрімко відбулася зміна курсу від євроінтеграції, до інтеграції з Росією. Автор підкреслює також, що європейські країни у пошуках правильної реакції зайняли вичікувальну позицію. «ЄС зараз стурбований власними економічними проблемами і не визначився наскільки близькими мають бути його стосунки з Україною», – пише автор. Та при всіх цих обставинах, як цитує автор одного з аналітиків, «справи в Україні ніколи не є такими поганими, або такими добрими, як це здається на перший погляд».

У статті про інвестиційний клімат «Файненшел Таймс» наголошує на тому, що інвестори очікують від нового уряду стабільності та дерегуляції. Сьогодні уряд немає жодної причини чому не проводити реформи. Віктор Янукович та його команда, на відміну від попереднього керівництва України, повністю контролюють гілки влади і не зможуть сказати, що їм хтось заважав проводити реформи, – цитує одного з економічних аналітиків «Файненшел Таймс».

«Пацієнт на шляху видужання», такою є назва ще однієї статті на шпальтах газети. За словами автора, Україні вдалось уникнути повного фінансового падіння завдяки допомозі МВФ. Криза також допомогла кристалізувати проблеми, які потребують негайного вирішення. За прогнозами автора, економічна ситуація в країні має піти на покращення, хоч цей процес буде складним та болючим.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG