Спеціальні потреби

G7 планує надати Україні $32 млрд наступного року


Архівне фото: прапори країн "Групи семи" та ЄС
Архівне фото: прапори країн "Групи семи" та ЄС

"Група семи" планує надати Україні 32 мільярди доларів еконмічної допомоги в 2023 році, повідомило представництво Німеччини, яка цього року головує в G7.

Допомога включатиме 18 млрд євро коштів країн ЄС, економічну допомогу Україні, яку планує затвердити Конгрес США а також 500 млн дол позики від Світового банку, наданої під гарантію Великої Британії та 115 млн канадських доларів надходжень від мита, яке Канада збирає з російського та білоруського імпорту. Японія також готує пакет підтримки України на 2023 рік, йдеться в заяві міністрів фінансів країн G7, виданій в четвер.

В 2022 році, "Група семи" мобілізувала 32,7 млрд дол на допомогу Україні, повідомило представництво.

Допомога дозволила урядові України продовжувати надавати основні урядові послуги, йдеться в заяві міністрів G7. Ця допомога не включає військову, гуманітарну допомогу та допомогу з ровитку, фінансування експорту а також перші програми економічного відновлення. На додачу до цієї допомоги, 6,7 млрд дол США мобілізовано через ЄБРР та Міжнародну фінансову корпорацію.

Міністри засудили російську агресію і заявили, про "моральний обов'язок" підтримати Україну.

"Ми підтверджуємо заяву наших лідерів від 12 грудня 2022 року, - мовиться в заяві міністрів, і приєднуємося до їхнього осуду російської агресії, що призводить до трагічних людських жертв в той час, як Росія продовжує нелюдські та жорстокі напади проти критично важливої інфраструктури, особливо енерго та водопостачання в Україні.

Ми маємо моральний обов'язок підтримати Україну в спротиві неспровокованому нападу на засади міжнародного правопорядку", - йдеться в заяві міністрів.

Наступного року Японія замінить Німеччину в якості головуючого в "Групі семи".

Форум

XS
SM
MD
LG