Спеціальні потреби

Інвалідність не перешкоджає успіхам у спорті


Емі Палмієро-Вінтерс з міста Гиксвіль – бігунка на довгі дистанції, трофеї та нагороди якої годі перерахувати. Лише цього року вона перемогла у кількох великих забігах на відстань у понад 200 кілометрів і тривалістю понад 24 години, за що Об’єднання атлетів-аматорів визнало її кращою спортсменкою з легкої атлетики в Америці. Її досягнення вражаючі, беручи до уваги інвалідність, проте сама Емі не погоджується з цим.

38-річна Емі Палмієро-Вінтерс регулярно бігає на сто, а часом і на двохсоткілометрові дистанції. Це було б досягненням для будь-кого. Але особливо – для Емі, яка після ампутації ноги бігає з протезом. Вона каже:

«Люди дивляться на форму ноги і думають, що вона працює як пружинна. Все що робить протез, так поглинає удар при відштовхуванні».

Ліву ногу Емі пошкодила під час аварії у 1994 році, а декілька років по тому, після 27 невдалих операцій, щоб зберегти решту ноги, їй довелося зробити ампутацію нижче коліна.

Вона повернулася на бігову доріжку у 2000 році. Але звичайний протез, який у неї був у той час, завдавав їй болю і ще більше травм.

Її життя змінилося знову у 2005 році, коли вона звернулася у протезну клініку «Крок вперед», засновану Еріком Шафером, який каже:

«Вона пробігала на біговій доріжці кілометр за кілометром і навіть не збивала подиху. Я не міг сказати нічого іншого окрім: «Оце так атлетизм».

На це Емі Палмієро-Вінтерс відповіла:

«Я йому сказала, що хочу пробігти 100-кілометрову дистанцію. Він не сміявся з мене і не подумав, що я збожеволіла. Лише подивився на мене і відповів: «Гаразд, ти це зробиш».

Протези клініки «Крок вперед» допомогли Палмієро-Вінтерс стати атлеткою світового рівня і здобути престижні нагороди, у тому числі і премію Салівана,
яку вручають кращим спортсменам-любителям в Америці.

Емі завжди тренується вночі – після того, як заснуть її двоє дітей. На початку року вона виграла Аризонські змагання. Забіг на 209 кілометрів тривав 24 години. Емі прийшла першою з відривом у 22 кілометри від своїх суперників.

У день вона працює в клініці «Крок вперед», координує спортивні програми та тренує молодих спортсменів-інвалідів, як от Дієґо Барсейнес.

Ема Палмієро-Вінтерс каже:

«Я хочу, щоб вони зрозуміли – ми маємо перед собою лише ті перешкоди, які самі собі створюємо».

Спортсмен-інвалід Дієго Барсейнес додає:

«Я лише хочу знову бігати, робити те, що роблять всі підлітки. Знаєте, я граю у футбол і хочу спробувати себе у волейбольній команді. Просто хочу прожити своє життя так, наче у мене є дві ноги і до речі, у мене досить непогано виходить».

«Він не тільки пробує грати в команді, він грає дуже добре. На рівні з іншими спортсменами. Ми не інваліди. Ні в якому разі. Ми звичайні спортсмени – але з протезами», підкреслює Ема Палмієро-Вінтерс.

Минулого літа Емі Палмієро-Вінтерс взяла участь у новому перегоні «екстремальний забіг спартанців». Короткий п’ятикілометровий пробіг, складався з великої кількості перешкод, крутих підйомів та спусків, стін та заболочених ділянок. Емі не виграла, але каже, що як і всі інші – отримала море задоволення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG