Спеціальні потреби

ФБР остерігається "координованого нападу" всередині США


Директор ФБР Крістофер Рей виступив на слуханнях в Конгресі США
Директор ФБР Крістофер Рей виступив на слуханнях в Конгресі США

Ріст самовпевненості прихильників терористичного угруповання "Ісламська держава" — що проявилось в серії онлайн-погроз проти Європи, а також смертоносній атаці на концертний зал у Росії — викликає занепокоєння співробітників служби безпеки Сполучених Штатів.

Співробітники установ національної безпеки та правоохоронних органів вже давно турбують загрози, що становлять невеликі групи чи окремі особи, які можуть здійснити напади у США, надихнувшись терористичними змовами у світі. Однак директор ФБР Крістофер Рей заявив законодавцям у четвер, що, можливо, готується щось тривожніше.

"Все більше викликає занепокоєння можливість скоординованої атаки тут, на батьківщині, подібної до атаки ІДІЛ-К, яку ми бачили в концертному залі в Росії пару тижнів тому", — попередив Рей законодавців, використовуючи абревіатуру афганської філії "Ісламської держави".

Буквально кілька днів тому поліцейські служби по всій Європі посилили заходи безпеки після того, як медіа, пов’язані з "Ісламською державою", також відомою як ІД або ІДІЛ, опублікували заклики до нападу на стадіони, які цього тижня приймають футбольні матчі Ліги чемпіонів у Мадриді, Лондоні та Парижі.

Попередження ФБР також свідчить про можливу зміну в оцінках США щодо можливостей ІД та її афганської філії, яка взяла на себе відповідальність за напад 22 березня на концертний зал Крокус Сіті під Москвою. Внаслідок нападу загинули 145 осіб.

Після інциденту Міністерство внутрішньої безпеки заявило, що не має конкретних чи певних даних, які б припускали, що ІДІЛ може загрожувати Сполученим Штатам.

Багато американських військових і розвідників заявили, що хоча ІДІЛ має амбіції здійснити напади, немає жодних ознак того, що ІДІЛ або її підрозділ має можливість проникнути на територію США.

Терористичне угруповання "багатьма способами бореться за створення великого потенціалу, який має відношення до Сполучених Штатів", — заявила нещодавно директор Національного антитерористичного центру Крістін Абізейд.

Вона розмовляла під час виступу в подкасті In the Room з аналітиком з питань тероризму Пітером Бергеном.

Інші попередження стосуються загрози для цілей США за межами Сполучених Штатів.

"ІДІЛ-Хорасан зберігає здатність і волю атакувати інтереси США та Заходу за кордоном лише за шість місяців і практично без попередження", — заявив генерал Майкл "Ерік" Курілла, командувач сил США на Близькому Сході та в Південній Азії. сказав на слуханнях у комітеті Сенату минулого місяця.

Наразі Міністерство внутрішньої безпеки США закликає американців бути обережними. "Сполучені Штати продовжують перебувати в середовищі підвищеної загрози, — сказав представник відомства у середу Голосу Америки у відповідь на запитання про загрози ІД різним європейським об’єктам.

"Міністерство продовжує працювати з нашими партнерами, щоб оцінити середовище загрози, надати оновлену інформацію американській громадськості та захистити нашу батьківщину, – додав речник. – Ми закликаємо громадськість залишатися пильними та негайно повідомляти про підозрілу діяльність місцевим правоохоронним органам".

XS
SM
MD
LG