Спеціальні потреби

Про працю розвідника ФБР серед терористів угруповання аль-Кайда у Сполучених Штатів


Штаб-квартира ФБР у Вашингтоні
Штаб-квартира ФБР у Вашингтоні

В інтерв’ю в програмі «60 хвилин» тевізійного каналу CBS виступив американець-мусульманин, який, працюючи серед бойовиків терористичного угруповання аль-Кайда, передавав інформацію Федеральному бюро розслідувань.

Він, як американець і мусульманин, підкреслив, що Сполучені Штати не борються проти ісламу, але проти радикальних елементів. Тамер Ельнурі, це один із його псевдонімів, підкреслив, що служить своїй країні, Сполученим Штатам, уже 22 роки. Він сказав, що обурений з приводу того, що «ці тварини», тобто бойовики, роблять людям і водночас осквернюють його релігію.

Ельнурі розповів, як він проникав у терористичні організації у США, до якої належав тунісець Чіхеб Ессенгаєр, який працював над докторсьим дипломом і водночас на аль-Кайду.

«Науковець» планував дійснити атаку на поїзд Нью-Йорк – Торонто і, можливо, на площу Times Square під час традиційної зустрічі Нового року.

За словаими Чіхеба, аль-Кайда змінила тактику. Після атак 11 вересня угруповання втратило чимало своїх організаторів. Вона уже не може втрачати бойовиків з доступом до західних країн Тому її тактика тепер передбачає атаку і укриття, і знову атаку… Чіхеб згадав про існування прихованого терориста, який живе десь у Сполучених Штатах.

Чіхеб і його спільник були арештовані й засуджені 2013 року до довічного ув’язнення. З того часу, каже Ельнурі, він не може забути про того прихованого терориста.

Дивіться також: «Розумний бинт» загоює рани втричі швидше, ніж звичайна медична перев’язка

«Розумний бинт» загоює рани втричі швидше, ніж звичайна медична перев’язка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG