Спеціальні потреби

Фейсбук вже нараховує півмільярда користувачів


Фейсбук днями отримав свого 500-мільйонного користувача. Компанія, яка запропонувала світу новий комунікаційний тренд розростається з такою неймовірною швидкістю, що її власники ледве встигають забезпечувати умови мільйонам користувачів спілкуватись у віртуальному просторі.

Відкривши двері звичайного будинку у каліфорнійському місті Пало Алто, ви зустрінете лабіринт робочих столів та комп’ютерів. Офіс наповнений молодими людьми, які можуть, коли забажають, поїсти у місцевій кав’ярні, пограти у комп’ютерні ігри та навіть завезти у пральню білизну. Такий баланс між роботою та приватним життям створив для своїх співробітників 26-річний засновник компанії Марк Цукерберґ. Він надзвичайно цінує свободу та, живучи неподалік, любить ходити на роботу пішки.

Цукерберґ, коли до нього прийшло натхнення створити Фейсбук, залишив Гарвард – університет, потрапити до якого мріють незлічима кількість молодих людей в усьому світі. Він каже, що його мати наперед знала, що він не зможе всидіти за студентською партою.

«Коли я покинув коледж, щоб працювати над створенням Фейсбуку цілий день, я говорив зі своєю мамою і вона сказала, що знала, що я піду з університету».

Сьогодні користувачами творіння Цукерберґа є 500 мільйонів людей по всьому світу. Це більше людей ніж населення США, України та Росії взяті разом. І з кожною секундою їх кількість зростає на 8 нових прихильників сайту. Пересічний користувач мережі має понад сто друзів, які в головному діляться новинками із свого життя приблизно сімдесят разів на місяць.

Користування Фейсбуком є також віддзеркаленням того, як жителі різних країн адаптуються до нових технологій та наскільки вони відкриті до віртуального спілкування. Найбільше зростання кількості користувачів Фейсбуку спостерігається сьогодні в Індії та Бразилії. Про це розповідає сестра засновника мережі Ренді Цукерберґ, яка відповідає за маркетинг.

«В Індії ми маємо 12 мільйонів користувачів, у Бразилії - 6 мільйонів . Це особливо приємно, оскільки в аналогічний період минулого року ми мали дуже малу присутність у тих країнах. Люди використовували локальні мережі. Але зараз виглядає, що вони почали віддавати перевагу Фейсбуку».

У деяких країнах Фейсбук став проривом в цензурованому інформаційному просторі.

Як каже студент з Ірану Ксро, «для багатьох іранців минулого року Фейсбук став одним з головних засобів поширити інформацію про те, що відбувається в Ірані».

Серед користувачів Фейсбуку є такі, що мають застереження до поширення приватної інформації. Інші - діляться з друзями у віртуальній мережі найпотаємнішим. І чи не усі вони вже не уявляють своє життя без Фейсбуку.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG