Спеціальні потреби

Жінка, яку облив кислотою колишній, отримала нове обличчя


Жінці, яку чоловік облив кислотою пересадили лице
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Жінці, яку чоловік облив кислотою пересадили лице

Колишній чоловік відлупцював жінку та облив промисловим лугом. Рідина роз’їла понад вісімдесят відсотків шкіри жінки
Група медиків та вчених Гарвардської медичної школи винайшла і щойно опублікувала новий метод підбору донора для пересадки обличчя. За допомогою тривимірних технологій науковці визначили п’ять основних параметрів для цього процесу.

Відхилення навіть на один міліметр у цих показниках говорить про несумісність тканини хворого та донора. Нова методика може значно скоротити час пошуку потрібної тканини.

Пересадка обличчя надзвичайно складна і поки що рідкісна операція. Перша часткова пересадка відбулась у Франції у 2005 році. У Сполучених Штатах таких операцій провели вже сім. Остання відбулась в лютому цього року.

Ідеальне обличчя в уявленні американок
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
Сьогодні Кармен Тарлетон почувається, без перебільшення, новою людиною.У червні 2007 року, лише кілька тижнів після розлучення, колишній чоловік Кармен Тарлетон увірвався у її помешкання, побив палицею та облив їдким розчином. Рідина роз’їла понад вісімдесят відсотків шкіри жінки. У 39 років, мати двох дітей, втратила зір і її стало не впізнати.Кармен Тарлетон розповідає:

«Більшість нашого подружнього життя мій чоловік був нормальним. До тієї ночі, коли напав на мене, він ніколи не знущався наді мною ані психологічно, ані словесно, ані фізично».

Лікарі у Бостоні три місяці тримали жінку у комі на штучній вентиляції, під час якої зробили їй майже сорок операцій. Навіть у найгірший період Кармен не втрачала надії.
Нова методика може значно скоротити час пошуку потрібної тканини

«Я думаю, я вижила не без причини. Чим сильнішою я ставала, тим більше допомагала іншим людям, просто даючи приклад. Хоча, звичайно, перші два роки були надзвичайно важкими».

Через майже чотири роки після нападу лікарі запропонували Кармен операцію з пересадки обличчя.

У щепленнях побачили заохочення дітей до сексу
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
Донором стала Шерил Райтер, яка померла у віці 54 років від інфаркту. Жінка стала також донором для інших людей, які отримали її печінку, нирки та шкіру руки. Рішення пожертвувати обличчя прийняла донька померлої Марінда. Вона каже:

«Мені довелось негайно приймати рішення щодо пересадки обличчя, це було надзвичайно важко. Але одночасно це було легке рішення, адже моя мама була людиною, яка усім допомагала. Вона робила усе можливе, аби допомогти будь-кому, у будь-якій ситуації».

Чим сильнішою я ставала, тим більше допомагала іншим людям, просто даючи приклад
Кармен Тарлетон
У лютому цього року, під час сімнадцятигодинної операції, лікарі провели успішну пересадку шкіри Шерил на обличчя Кармен.

«Це було так складно, як я і уявляла, – каже Кармен. Але почуття були дуже приємні, і я дуже зраділа».

Я почуваюсь добре, і рада, що все закінчилося. Я чекала на це дуже довго. Для мене це неймовірний подарунок, який значно покращив моє життя.

Кармен перенесла вже понад 60 операцій. Вона почала трошки бачити одним оком. Лікарі сподіваються, що одного дня пересаджена шкіра остаточно приживеться і тоді вісімдесят відсотків м’язів нового обличчя зможуть запрацювати.

Американські лікарні виписують астрономічні рахунки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
«Я хочу аби люди знали, щоб не сталося у вашому життя, які б перешкоди не виникли, нема нічого такого чого б не можна було подолати. Я щиро в це вірю», – каже Кармен.

Історію своєї трагедії Кармен описала у книжці «Пережити». А свого колишнього чоловіка, якого засудили до довічного ув’язнення, жінка …. простила. Прощення, каже вона, єдиний шлях у майбутнє.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG