Спеціальні потреби

США і Туреччина зустрілися з приводу F-35, наступна зустріч - в Анкарі


Винищувач F-35 під час авіа-шоу у Британії
Винищувач F-35 під час авіа-шоу у Британії

Делегації Міністерства оборони США та Міністерства національної оборони Туреччини провели другий раунд консультацій щодо F-35 у Вашингтоні.

Перший раунд цих перемовин відбувався в Анкарі. Там же, як домовилися делегації, триватиме і продовження консультацій навесні 2023 року, - інформує Пентагон.

Як повідомляв Голос Америки, Анкара була виключена з програми F-35 після придбання оборонних ракетних систем російського виробництва ЗРК С-400. Агентство «Франс-Прес» у 2021 році повідомляло, що Туреччина винайняла юридичну фірму у Вашингтоні, щоб лобіювати повернення Анкари до американської програми з виробництва винищувачів F-35.

Минулого тижня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу зустрівся з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. «Міністр Чавушоглу та держсекретар Блінкен підкреслили свою однозначну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України проти неприйнятної війни Росії та підтвердили свою підтримку пошуку рішення для припинення війни», – йдеться у спільній заяві.

Посадовці обговорили і “зміцнення координації та солідарності НАТО перед обличчям поточних загроз і викликів”, оскільки Туреччина була єдиним членом НАТО, який висловив опозицію щодо членства Швеції через занепокоєння тероризмом, - інформує CNN.

В матеріалі використані джерела Пентагону та CNN.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG