Спеціальні потреби

Основна версія вибуху на газопроводі в Україні – теракт


Основною версією вибуху на газорозподільному вузлі газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород в Україні є теракт, йдеться в заяві міністра МВС України Арсена Авакова.

«Розглядається декілька версій події, в тому числі, ключова версія – терористичний акт. За словами місцевих жителів, безпосередньо перед загорянням, вони чули два сильні удари, що може свідчити про умисні вибухи», – цитує міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова прес-служба МВС України.

Як наголошується в повідомленні МВС, в даний час подача газу по цій гілці газопроводу перекрита, небезпека масштабнішої катастрофи усунена, станом на 16:15 вогонь загасили. Транзит газу здійснюється резервною гілкою в повному обсязі. Оперативна група МВС проводить слідчі дії з визначення причин вибуху.

«На даний момент слідчим управлінням відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 292 Кримінального кодексу України. У разі підтвердження ключової версії, справа буде перекваліфікована за статтею тероризм», – йдеться в повідомленні.

«Хочу нагадати, що напередодні президентських виборів нами були відвернені дві спроби здійснення терористичних актів на українській газотранспортній системі в Івано-Франківській області. Ще 3 червня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив у своєму виступі у Верховній Раді, що ці диверсії мали своєю метою дискредитацію української газотранспортної системи, переривання транзиту газу до Європи і найголовніше: легітимізація «Південного потоку» в очах Європи», – йдеться в заяві Авакова.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG