Спеціальні потреби

Французьких виборців просять 24 квітня пам'ятати про війну Путіна в Україні


Марін Ле Пен, голова партії «Національне об’єднання», та президент Франції Еммануель Макрон майже однаково засудили нове російське вторгнення Україну, але Ле Пен раніше визнала право Росії на анексію Криму і донедавна схвалювала головні принципи політики президента Путіна.
Марін Ле Пен, голова партії «Національне об’єднання», та президент Франції Еммануель Макрон майже однаково засудили нове російське вторгнення Україну, але Ле Пен раніше визнала право Росії на анексію Криму і донедавна схвалювала головні принципи політики президента Путіна.

Прем'єр-міністри Іспанії і Португалії, Педро Санчес та Антоніу Кошта разом з канцлером Німеччини Олафом Шольцом опублікували у провідних європейських газетах звернення до французів напередодні вирішального другого туру голосування 24 квітня на президентських виборах у Франції.

Це вибір між демократичним кандидатом... та крайньо-правим, який відверто стає на бік тих, хто нападає на нашу свободу і демократію...
Олаф Шольц, Педро Санчес, Антоніу Кошта

Вони починають з твердження, що зараз «Європа опинилася на зламі епохи», оскільки російський правитель Путін, «намагаючись переписати історію, розпочав брутальний напад на Україну» і «порушив засадниче правило нашого європейського мирного порядку: не змінювати кордони силою, як це робили багато разів у нашому кривавому минулому».

«Війна Путіна спрямована проти цінностей, які захищає Франція та інші країни: демократії, суверенітету, свободи і верховенства закону», - підкреслюють вони.

Кошта, Санчес і Шольц, які очолюють соціал-демократичні партії, вказують, що «популісти й крайні праві» в їхніх країнах донедавна відверто виправдовували Путіна, а зараз намагаються дистанціюватися від «російського агресора».

«Саме тому другий тур французьких президентських виборів не може бути для нас звичайними виборами», - проголошують автори.

Ле Пен, яка вийшла в другий тур, від початку російського вторгнення в Україну 24 лютого однозначно засудила війну Москви і на теледебатах цього тижня заявила про свою «солідарність з українським народом».

Але Макрон, який змагається за другий термін на президентській посаді, нагадав Марін Ле Пен під час дебатів, що вона впродовж років фактично підтримувала російську війну проти України, що почалася 2014 року з захоплення Росією Криму та частини українського Донбасу.

Іспанський, німецький та португальський лідери пишуть, що «вибір французів є вирішальним для Франції і для кожного з нас у Європі».

«Це вибір між демократичним кандидатом, який вірить у сильну Францію в потужному й самостійному Європейському Союзі та крайньо-правим кандидатом, який відверто стає на бік тих, хто нападає на нашу свободу і на нашу демократію, цінності засновані на французьких ідеях просвітительства», - кажуть вони, не називаючи імен Еммануеля Макрона і Марін Ле Пен.

У статті Францію названо «центральною країною європейського проекту» і стверджується, що збереження об’єднаної Європи «це єдиний спосіб як ми можемо домогтися, щоб наші країни могли процвітати і конкурувати з такими авторитарними потугами як Росія».

«Ось чому потрібно, щоб Франція була з нами… Та Франція, яка захищає справедливість проти таких антидемократичних керівників як Путін… Якою буде Франція після виборів 24 квітня? Це вибір громадян Французької республіки», - завершується звернення.

Думка Зеленського

Якби кандидатка усвідомила, що вона помилялася, то наші стосунки могли б змінитися.

Президент України Володимир Зеленський нещодавно натякнув в інтерв’ю французькому телеканалу BFM, що він також віддає перевагу Еммануелю Макрону і «не хотів би втрачати вже налагоджені з ним відносини».

Зеленський підкреслив, що не прагне впливати на виборчу кампанію у Франції, але, коментуючи ситуацію з Марін Ле Пен, він нагадав, що вона з 2017 року офіційно є небажаною особою в Україні після того, як підтримала російську анексію Криму.

Володимир Зеленський підкреслив про готовність мати справи з Марін Ле Пен, але наголосив на необхідності перегляду її позицій.

«Якби кандидатка усвідомила, що вона помилялася, то наші стосунки могли б змінитися», - цитує українського президента канал BFM.

XS
SM
MD
LG