Спеціальні потреби

Різко збільшився кошт запозичень Італії для подолання фінансової кризи


Канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі і прем’єр-міністр Італії Маріо Монті на міні-саміті в Страсбурзі
Канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі і прем’єр-міністр Італії Маріо Монті на міні-саміті в Страсбурзі

Італія була змушена платити майже вдвічі більші відсотки на аукціоні шестимісячних облігацій, щоб позичити валюту. Це віддзеркалює нові побоювання щодо економічних проблем в країнах, які користуються євро. Курс євро і цінних паперів на світових біржах понизився.

Канцелярія нового прем’єр-міністра Італії Маріо Монті оприлюднила в п’ятницю заяву, в якій сказано, що Німеччина і Франція погодилися з ним на міні-саміті у четвер трьох найбільших країн єврозони, що спричинений заборгованістю колапс італійської економіки був би «кінцем євро».

Як президент Франції Ніколя Саркозі, так і канцлер Німеччини Анґела Меркель заявили на зустрічі в четвер, що вони підтримають Італію і євро та закликали до зміни європейських договорів для покращення фінансової політики. Проте не досягнуто угоди про більшу роль Європейського центрального банку на підтримку економік єврозони, що переживають проблеми. Так само погляди сторін розходяться у справі продажу спільних європейських облігацій.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG