Спеціальні потреби

Німеччина відмовилась додатково фінансувати слабші економіки єврозони


Німеччина відмовилась додатково фінансувати слабші економіки єврозони

Країни Євросоюзу будуть економічно інтегруватись. Про це у четвер повідомили лідери Німеччини та Франції після зустрічі з новим прем’єр-міністром Італії Маріо Монті.

Економічна інтеграція країн ЄС має запобігти майбутнім економічним проблемам, подібним до нинішньої боргової кризи країн єврозони.

Інтеграція вимагає внесення змін до ряду угод, які регулюють відносини між країнами ЄС.

На зустрічі, яка відбулась у французькому місті Страсбург, французький президент Ніколя Саркозі, канцлер Німеччини Анґела Меркель та прем’єр-міністр Італії пообіцяли працювати заради стабілізації європейської економіки та європейської грошової одиниці, євро.

Економічні проблеми Італії аналітики пов’язують із величезними боргами уряду. Монті, який замінив на посаді Сильвіо Берлусконі, повідомив пресі, що очікує, що італійські політичні партії докладуть спільних зусиль, щоб збалансувати бюджет Італії у 2013 році.

Італія, Франція та Німеччина є трьома найбільшими економіками єврозони. Французькі урядовці запропонували дозволити Центробанку Європи виступати – у крайніх випадках – у ролі позичальника для країн єврозони. Представники Франції закликали до здійснення позичань через друк грошових зобов’язань (облігацій), які були б спільними для всіх країн єврозони, а не вдаватись до друку національних облігацій окремими країнами.

Анґела Меркель відкинула обидві ідеї, які означали б збільшення допомоги слабким європейським економікам з боку Німеччини.

Саміт у Страсбурзі відбувається після того, як у середу інвестори висловили занепокоєність щодо німецької економіки, найпотужнішої в Європі.

Раніше не знайшлося покупців на 10-річні облігації Німеччини вартістю 2 мільярди доларів. Всього на аукціон було виставлено боргові облігації вартістю 6 мільярдів при двох відсотках прибутковості.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG