Спеціальні потреби

Януковича викличуть в Брюссель на розмову про Тимошенко


Януковича викличуть в Брюссель на розмову про Тимошенко
Януковича викличуть в Брюссель на розмову про Тимошенко

Януковича таки покличуть у Брюссель – щоб «відновити конструктивний діалог». Замість зустрічі 20 жовтня, яку обурені європейці скасували через вирок Тимошенко, вирішено призначити нову. Причому зустріч планується провести ще до початку грудневого саміту, де має бути підписана Угода про асоціацію України з ЄС.

Такий план викладений у проекті резолюції про ситуацію в Україні, яку узгодив Європейський парламент. Проект винесуть на голосування у четвер 27 жовтня. Узгоджений всіма фракціями документ жорстко критикує українську владу за вирок, винесений лідерові опозиції. Навіть європейські соціал-демократи, які є офіційними партнерами Партії регіонів і досі виступали її адвокатами, кажуть про своє «глибоке розчарування» і «щиру стурбованість».

Суд над Тимошенко «іде врозріз з проголошеною українським керівництвом відданістю демократії і європейським цінностям», – стверджують європарламентарі.

Повернути Тимошенко в політику, – таку вимогу містить проект резолюції. Як мовиться у документі, Європарламент «наполягає на тому, щоб Тимошенко була надана можливість реалізувати своє право на повноцінну участь у політичному процесі як зараз, так і під час майбутніх виборів в Україні».

Європейські депутати закликають українську владу забезпечити справедливий апеляційний процес у справі Тимошенко. Як застерігають у Європарламенті, якщо вирок не буде переглянутий, то це поставить під загрозу Угоду про асоціацію України з ЄС, відсуваючи країну ще далі від здійснення європейської перспективи.

У документі, крім того, висловлюється стурбованість утриманням під вартою іншого лідера опозиції – екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, як також «ознаками згортання демократичних свобод та використання державних установ для здійснення політичного реваншу».

А поки Європейський парламент готує резолюцію на захист Юлії Тимошенко, українська влада готує нові судові процеси – проти членів її родини. Вже цієї п’ятниці Генпрокуратура збирається оголосити про поновлення давно закритих кримінальних справ щодо керівництва корпорації ЄЕСУ, у тому числі щодо чоловіка ув’язненої опозиціонерки Олександра Тимошенка та її свекра Геннадія Тимошенка.

Про це повідомив на прес-конференції в середу перший заступник лідера партії «Батьківщина» Олександр Турчинов. За його словами, інформацію отримано з неофіційних джерел. Турчинов нагадав: справи проти керівників ЄЕСУ були закриті 7 років тому. Він зауважив також, що свекрові екс-прем’єрки нині 75 років і він переніс два інсульти. На думку соратника екс-прем’єрки, справи проти її рідних поновлюють з єдиною метою: зламати Тимошенко психологічно.

А тим часом українські тюремники вже роздумують над тим, до якої колонії помістити VIP-арештантку. Окремих тюрем для високопосадовців в Україні немає, існують лише такі для працівників правоохоронних органів. Про це повідомив на прес-конференції в середу заступник голови Державної пенітенціарної служби Ігор Андрушко. Як він сказав, якщо вирок, винесений Тимошенко, набере чинності, то екс-прем’єрка відбуватиме покарання на загальних підставах, разом з іншими засудженими в одній із колоній. Яка саме це буде колонія, він поки що не знає, – але точно це буде не Київська область, оскільки на Київщині жіночих колоній нема.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG