Спеціальні потреби

ЄС у Києві каже про підтримку України і про реверс газу через Словаччину


Президент України та керівники Європейського Союзу заявили про прагнення далі зміцнювати «політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС», а також про співпрацю в умовах газової кризи.

Обіцянки пролунали 12 жовтня за результатами саміту Україна - ЄС, в межах якого у Києві перебували президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель та інші чільні представники Євросоюзу.

Єврокомісія та українські фахівці зараз вивчають різні сценарії...
Урсула фон дер Ляєн

Двадцять третій саміт Україна-ЄС зосередився на вирішенні поточних питань, але від нього не очікували просування у стратегічних прагненнях України приєднатися до Європейського Союзу.

Президент Володимир Зеленський неодноразово закликав ЄС виявити конкретну підтримку європейських прагнень України замість звичних заяв Брюсселя про право України на вступ у разі виконання передумов.

Урсула фон дер Ляєн сказала, що Брюссель домовився працювати з Києвом над гарантіями газопостачання Україні на тлі українських скарг, що Росія зменшує транзит газу через українську газотранспортну систему в умовах різкого зростання європейських цін на енергію.

1 жовтня Росія припинила транспортування газу через Україну до Угорщини, почавши натомість використовувати газопровід Турецький потік через Балкани.

Російсько-Угорська домовленість означає не лише втрату фінансових надходжень Україні за транзит, але й потенційну втрату можливості для України купувати російський газ з Європи.

«Єврокомісія та українські фахівці зараз вивчають різні сценарії забезпечення необхідного постачання для України», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Вона зокрема говорила про можливість реверсного постачання газу Україні з ЄС «наприклад через Словаччину, яка готова долучитися до цієї справи».

«Третє - це поглянути на стратегічний резерв, а саме на тему газосховищ… Для України це так само важливо як для Європейського Союзу», - підкреслила президентка Єврокомісії.

ЄС заявляє про підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, і 11 жовтня Брюссель оголосив, що збільшив до 185 кількість осіб (також 48 юридичних осіб), які підпадають під європейські санкції пов’язані з нелегальною анексією Криму.

У Києві підписали давно очікувану Угоду про спільний цивільний авіаційний простір ЄС і України.

ЄС також пропонує набір заходів на 6,5 мільярда євро ($7,5 млрд.) для заохочення інвестицій в Україну.

З 2017 року між Україною та Євросоюзом діє угода про асоціацію та зону вільної торгівлі, наслідком якої стало значне зростання економічних зв’язків.

Дивіться також: Пандемія невакцинованих: як уряди США та України виходять із ситуації. Відео

Пандемія невакцинованих: як уряди США та України виходять із ситуації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG