Спеціальні потреби

В Україні візьмуть до відома резолюцію Європарламенту, але виконувати не будуть


В Україні візьмуть до відома резолюцію Європарламенту, але виконувати не будуть
В Україні візьмуть до відома резолюцію Європарламенту, але виконувати не будуть

Українська влада не має наміру виконувати резолюцію Європарламенту під назвою «Справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду». Такий висновок випливає із заяви, яку зробив у вівторок голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«Резолюції державних органів інших країн не є обов’язковими для виконання нашою державою. А тому ставити питання так, що ми зобов’язані виконувати рішення інших парламентів, принаймні некоректно», – заявив головний регіонал.

При цьому Єфремов запевнив, що влада готова взяти документ до відома.

Те, що резолюція Європарламенту для української влади не указ, продемонстрували також у Генпрокуратурі. У вівторок під стіни ГПУ зійшлися кількадесят опозиційних народних депутатів, щоб вимагати виконати резолюцію і скасувати підписку про невиїзд для лідера «БЮТ-Батьківщини» Юлії Тимошенко.

Депутати добивалися аудієнції в генпрокурора Віктора Пшонки, – проте змушені були піти ні з чим. Як вони поскаржилися журналістам, «генпрокурор навмисно ховається від опозиції». Бютівці заявили також, що підписка про невиїзд незаконна, оскільки досудове слідство у справах Тимошенко вже завершено, і що заборона на поїздки обмежує її діяльність як лідера найбільшої опозиційної сили.

Народні обранці нагадали, крім того, що Україна брала зобов’язання перед Радою Європи, за якими резолюції Європарламенту підлягають обов’язковому виконанню усіма державними органами України.

Ігнорувати резолюцію Європарламенту – погана ідея. На цьому наголошує більшість експертів. І хоч аналітики визнають, що з юридичної точки зору документ справді не є обов’язковим для виконання, однак планам європейської інтеграції України його ігнорування може зашкодити.

Дослухатись до резолюції радить нинішній владі екс-президент України Леонід Кучма. «Самі говорили, що ми європейці, то треба хоча б частину європейських вимог виконувати», – сказав екс-президент журналістам минулої п’ятниці під час прийняття з нагоди Дня Росії. При цьому Кучма висловив переконання, що нинішня критична резолюція Європарламенту не стане перешкодою у переговорах України з ЄС щодо зони вільної торгівлі.

А тим часом відсутність реакції української влади на стурбованість, висловлену Європарламентом, спонукає євродепутатів до різкіших заяв. Надавати політичний притулок українським опозиціонерам закликала уряди країн-членів ЄС депутат Європарламенту Зузана Ройтова:

«Закликаю країни ЄС, за прикладом Чехії, надавати політичний притулок українським опозиціонерам, які зазнають переслідувань».

У Європарламенті депутат представляє Чехію, яка надала політичний притулок екс-міністру економіки України Богдану Данилишину.

Нагадаємо: 9 червня Європарламент ухвалив жорстку резолюцію щодо України, в якій засуджується «вибіркове переслідування представників політичної опозиції» та «непропорційне застосування запобіжних заходів, зокрема у справах Тимошенко і Луценка». Своєю чергою, представники влади заявили, що резолюція нелегітимна і що вона не відображає думку більшості європарламентарів.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG