Спеціальні потреби

ЄС узгоджує дії у зв’язку з новим штамом коронавірусу в Британії і частково закриває кордони


Автофургони у черзі на завантаження переїзду залізничним тунелем під протокою Ла-Манш з британського боку на французький 20 грудня 2020 р.
Автофургони у черзі на завантаження переїзду залізничним тунелем під протокою Ла-Манш з британського боку на французький 20 грудня 2020 р.

Представники країн Європейського Союзу у понеділок визначаються зі спільними діями на тлі повідомлень, що у низці регіонів Великої Британії поширився новий штам коронавірусу.

Британський міністр охорони здоров’я Метт Генкок напередодні застеріг, що новий штам, який може бути на 70% більш заразний, «вийшов з під контролю», спричинивши зростання кількості інфікованих попри карантинні обмеження в країні.

Британський уряд каже, що теперішні дані не свідчать про підвищення смертності від нового штаму.

Посадовці у Лондоні та фахівці наголошують, що хоча штам порівняно новий, його виявили у зразках аналізів взятих у вересні, зараз нема підстав припускати, що він інакше реагуватиме на щеплення від коронавірусу, які розпочали в Британії майже два тижні тому.

Тим часом від Європейського агентства лікарських засобів у понеділок очікують оприлюднення рекомендації щодо використання у 27-ми країнах ЄС вакцини від коронавірусу, розробленої американською компанією Pfizer та її німецьким партнером BioNTech.

Вакцину Pfizer/BioNTech цього місяця вже ліцензували і почали застосовувати для щеплень у Великій Британії і Сполучених Штатах.

У США минулого тижня також дозволили використання другої вакцини від коронавірусу, яку розробила компанія Moderna.

Обмеження на британських кордонах

Британський уряд вимушений реагувати на те, що кілька країн оголосили тимчасову заборону на транспортне сполучення з Британією.

Особливо проблематичною стала заборона Франції не лише на пасажирські перевезення, але й на в'їзд вантажного автотранспорту з британського боку.

Французькі дії спричинили затримки автофургонів на перепускних пунктах.

Інші країни, зокрема Бельгія та Нідерланди, через які проходить велика частина товарів між Британією та Європою, пропускають вантажівки, але заборонили пасажирські авіаперельоти з Великою Британією.

Об’єднання постачальників Logistics UK запевнило, що координує з британським урядом намагання забезпечувати крамниці товарами упродовж різдвяних і новорічних свят.

Ситуацію ускладнює те, що Британія і ЄС досі не домовилися про продовження вільної торгівлі після 31 грудня, коли Британія, яка вийшла з Євросоюзу, опиниться поза європейським спільним ринком і європейським митним союзом.

Деякі політики у Лондоні закликають продовжити дію перехідного періоду, що означало б збереження існуючих правил, які обумовлювали торговельні відносини Британії з Європою у межах ЄС.

Дивіться також: У США почалися поставки вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Відео

У США почалися поставки вакцини від COVID-19 компанії Moderna. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG