Спеціальні потреби

ЄС вимагає звільнення демонстрантів у Росії і визначається з відповіддю на ситуацію з Навальним


Жозеп Боррель, верховний представник ЄС у закордонних справах, сказав, що тема масових арештів у Росії та ситуація з ув’язненням Олексія Навального будуть на чолі порядку денного першої наради міністрів закордонних справ ЄС у новому році. Брюссель 25 січня 2021 р.
Жозеп Боррель, верховний представник ЄС у закордонних справах, сказав, що тема масових арештів у Росії та ситуація з ув’язненням Олексія Навального будуть на чолі порядку денного першої наради міністрів закордонних справ ЄС у новому році. Брюссель 25 січня 2021 р.

Масові арешти демонстрантів у Росії та ув’язнення російського опозиційного діяча Олексія Навального стали провідними темами переговорів міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу в понеділок 25 січня.

Перед нарадою в Брюсселі німецький міністр Гайко Маас заявив, що його уряд вимагає від Кремля негайного звільнення усіх мирних демонстрантів затриманих у суботу під час виступів на підтримку Олексія Навального, які відбулися у багатьох російських містах.

Іншого мирного способу тиснути на державу, яка порушує міжнародні закони, нема.

«Російська конституція дає усім в Росії право висловлювати свої думки і брати участь у демонстраціях», - сказав Гайко Маас журналістам у Брюсселі.

Згідно з повідомленнями російська поліція жорстко розганяли демонстрації і затримала понад 3 000 людей.

Ще у неділю президент Польщі Анджей Дуда закликав, щоб ЄС запровадив додаткові санкції проти Росії у відповідь на ситуацію з Навальним, якого заарештували у московському аеропорту 17 січня, коли він повернувся на батьківщину після майже піврічного лікування в Німеччині внаслідок отруєння нервово-паралітичною речовиною.

Польський лідер підкреслив, що з огляду на дії російської влади стосовно опозиції, а також через російські дії у конфліктах з Україною та Грузією, чільний європейський дипломат Жозеп Боррель повинен переглянути свої плани відвідати Москву.

“Іншого мирного способу тиснути на державу, яка порушує міжнародні закони, нема. Тут йдеться про верховенство міжнародного закону. Допоки міжнародні закони виконуються немає війни. Якщо міжнародні закони порушені, наслідком цього завжди є конфлікт», - сказав Анджей Дуда газеті Financial Times.

Європейський парламент минулого тижня схвалив постанову із закликом зупинити побудову російського газопроводу до Німеччини «Північний потік - 2».

Але голова німецького уряду Анґела Меркель, яка підтримує спорудження трубопроводу, сказала у четвер, що її позиція не змінилася незважаючи на ситуацію з Навальним.

Британський уряд окремо закликав Москву «поважати і дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань в галузі прав людини та звільнити громадян затриманих під час мирних демонстрацій».

Державний департамент США оприлюднив у суботу заяву з гострим осудом «застосування жорстких методів проти протестувальників та журналістів по всій Росії».

Американська заява наголошує, що «право росіян на мирні зібрання та участь у вільних і справедливих виборах закріплені не лише в конституції країни, але й в зобов’язаннях Росії в ОБСЄ, а також в Загальній декларації прав людини і в міжнародних зобов’язаннях відповідно до Міжнародної угоди щодо громадянських та політичних прав».

Речник російського президента Дмитрій Пєсков назвав заяви США «втручанням у внутрішні справи» Росії.

Дивіться також: Як українські страви гуртують діаспору у США

Як українськї страви гуртують діаспору у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG