Спеціальні потреби

Європа починає частинами відкривати кордони всередині ЄС


Перевірка температури водія на кордоні Латвії з Литвою 15 травня 2020 р.
Перевірка температури водія на кордоні Латвії з Литвою 15 травня 2020 р.

Балтійські країни: Латвія, Литва та Естонія 15 травня відкрили між собою кордони, послаблюючи обмеження на пересування, запроваджені під час карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Громадяни тих трьох країн знову можуть перетинати кордони вільно, але прибулі з інших держав зобов’язані проходити 14-денну самоізоляцію.

Керівники Європейського Союзу висловили надію, що найближчим часом інші країни ЄС, де ситуація з епідемією схожа, зможуть також відкривати кордони.

Латвія, Литва та Естонія - невеликі держави з порівняно низькою густотою населення, які виявилися серед найменш уражених Ковід-19 країн континенту: за даними університету Джонса Гопкінса там померли відповідно 9, 54 і 62 людини заражені коронавірусом.

Комісія пропонує поступовий і узгоджений підхід, який почнеться скасуванням обмежень між регіонами або країнами ЄС із достатньо схожими епідеміологічними ситуаціями.

До цієї балтійської зони запросили приєднатися також Польщу та Фінляндію.

15 червня згідно з окремими домовленостями мають відкриті кордони між Австрією, Німеччиною, Швейцарією та Францією.

ЄС остерігається повторних хвиль епідемії, але літній туризм у Європі зазвичай приносить близько 150 мільярдів євро, і провал туристичного сезону стане ще одним ударом для обтяженої наслідками епідемії економіки європейських країн.

“Зараз ми починаємо думати про літо і навіть далі, а також про місця, куди ми любимо їздити. Це означає поступові, обережні кроки в бік відновлення подорожування з урахуванням порад науковців… Нам потрібно обережно заново відкрити кордони у Європі”, - сказала віце-президент Європейської комісії Марґрет Вестаґер.

Кожна країна Євросоюзу самостійно вирішуватиме, як і коли скасовувати карантинні обмеження, і в багатьох державах людей зараз заохочують не подорожувати за кордон.

Дивіться також: Компанія «Біофарма», яка працює в Україні, долучилася до світової ініціативи розробки ліків від Ковід-19

XS
SM
MD
LG