Спеціальні потреби

ЄC планує до кінця тижня узгодити нафтові санкції проти Росії


У Франції, яка зараз головує в ЄС, вважають, що 27 країн організації можуть досягти згоди у питанні запропонованих енергетичних санкцій проти Росії.

«Деякі країни більше залежать від російської нафти ніж інші, тому нам треба знайти рішення, яке дасть можливість їм погодитися на санкції. Але я вважаю, що ми можемо цього досягти», - сказала французькому радіо France Info Барбара Помпілі, яка очолює міністерство довкілля та енергії.

Помпілі сказала, що йдеться зокрема про можливість налагодження потоків транспортування нафти поміж європейськими країнами і висловила надію на досягнення згоди до кінця тижня.

Пропозиція Європейської комісії включити в шостий пакет санкцій ЄС заборону на імпорт російської нафти виявила розбіжності у Євросоюзі, коли йдеться про готовність країн переорієнтуватися на альтернативні джерела.

Оголошуючи пропозицію 4 травня, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зауважила, що процес мав би бути поступовим і визнала, що «це буде нелегко».

Російський газ становить 40% від загального імпорту в ЄС, а нафта з Росії - 25%.

Але через криваву російську війну в Україні і на тлі погрозливих натяків з Москви щодо Заходу Європейський Союз проголосив, що впродовж наступних років хоче стати повністю незалежним від російської енергії, вже відмовившись від російського вугілля.

Про відмову від російських енергоносіїв вже оголосили також США та Велика Британія.

Проте наслідки російської агресії, міжнародних санкцій та умов на міжнародному ринку призвели до небувалого стрибка цін на енергію у Європі, і політикам доводиться зважати на те, як ситуація впливає на їхню економіку та настрої виборців.

Німеччина

Німеччина є найбільшим ринком для російського газу і також купує багато нафти з Росії, але Берлін подає ознаки готовності підтримати нафтогазові санкції проти Москви.

Опитування показують, що німці готові до певних пожертв, щоб покарати Москву за агресію.

Агентство Associated Press подає результати опитування 1 230 виборців німецькою компанією суспільного мовлення ZDF, згідно з якими 28% заявили, що Німеччина повинна припинити імпорт газу й нафти негайно; 54% вважають, що це треба зробити, але спочатку необхідно знайти альтернативні джерела, а 14% висловилися проти.


Поступки для східноєвропейців

Такі країни як Словаччина, Чехія, Болгарія просять для себе окремих умов і тривалішого перехідного періоду для відмови від російської нафти - два або три роки.

Найгучніше проти енергетичних санкцій стосовно Росії висловлюються в Угорщині, прем’єр-міністр якої Віктор Орбан часто знаходив спільну мову з російським президентом Володимиром Путіним і пишався контрактами на придбання російського газу і нафти.

Частка російського газу в Угорщині становить 85%, а нафти - понад 60%.
Речник угорського уряду Золтан Ковач заявив британському телебаченню, що Будапешт готовий скористатися своїм правом накласти вето на запровадження санкцій ЄС, бо, як він висловився, такі санкції «повністю зруйнують угорську економіку».

Тим часом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто припустив, що Будапешт може проголосувати за пакет санкцій ЄС, якщо вони не стосуватимуться російської нафти яка надходить через трубопроводи.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG