Спеціальні потреби

ЄС та МВФ нададуть Греції 155 мільярдів доларів допомоги


У Брюсселі лідери європейських країн та МВФ у четвер пізно вночі ухвалили другий пакет допомоги Греції. Він покликаний вберегти цю країну від можливого дефолту через боргові зобов’язання, а також допоможе стабілізувати спільну європейську валюту.

Другий транш фінансової допомоги Греції становитиме 155 мільярдів доларів. Додатково Греція отримає добровільні позики від приватного сектора, покликані покрити зовнішню заборгованість.

Під час зустрічі президент Європейської Ради Герман ван Ромпей заявив, що країни-члени ЄС одноголосно підтримали план допомоги Греції, який він назвав планом Маршалла для цієї країни. Його мета – дати можливість Греції і далі обслуговувати зовнішній борг та зупинити боргову кризу від поширення на інші європейські країни.

«Сьогодні ми прийняли три важливі рішення, кожне з яких отримало нашу повну підтримку. Ми покращили здатність Греції обслуговувати свій борг, ми вдалися до заходів, аби зупинити ризик поширення цієї проблеми, а також, нарешті, ми продемонстрували відданість ідеї покращити кризовий менеджмент в Єврозоні», – зазначив Герман ван Ромпей.

У Греції заходи, запропоновані урядом з метою жорсткої економії бюджету, викликали в країні бурхливі протести. Прем’єр-міністр Греції Джордж Папандреу заявив, що план фінансової допомоги ЄС-МВФ сприятиме покращенню в країні підприємництва:

«Зараз ми маємо програму та пакет рішень, які дають Греції надійний шлях розвитку, можливість обслуговувати борг та, у кінцевому рахунку, полегшать тягар грецького народу».

Новий директор МВФ Крістін Лаґард схвалила рішучість країн Єврозони у підтримці Греції та інших європейських економік, які переживають важкі часи:

«Мені дуже приємно повернутися до Брюсселя та присвятити значний час – я прилетіла з Вашингтона вранці – цьому критично важливому питанню. На мою думку, воно було розглянуто дуже детально та дуже конструктивно.

Минулого року Греція, а пізніше Ірландія та Португалія, були змушені звернутися за міжнародною фінансовою допомогою до своїх європейських сусідів та МВФ. Але Греція, навіть після запровадження жорстких заходів економії бюджету, звернулася за другим пакетом допомоги приблизно такого ж розміру.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG