Спеціальні потреби

66% європейців за вступ України в ЄС і 80% за санкції проти Росії


Графік з даними про відповіді громадян у різних країнах ЄС на запитання: Наскільки ви погоджуєтеся, чи не погоджуєтеся з твердженням - Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова?
Графік з даними про відповіді громадян у різних країнах ЄС на запитання: Наскільки ви погоджуєтеся, чи не погоджуєтеся з твердженням - Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова?

Опитування в країнах Європейського Союзу показало високий рівень підтримки України в умовах російської агресії та згоду більшості європейців з потребою санкцій щодо Росії.

89% опитаних в ЄС співчувають українцям, 93% схвалюють гуманітарну допомогу для України і 88% згодні з необхідністю приймати українських біженців вражених війною.

Результати опитування Eurobarometer на замовлення Європейської Комісії оприлюднені на тлі гострих дискусій в Євросоюзі щодо чергового - шостого пакету санкцій проти Москви.

Європейська Комісія зокрема запропонувала, щоб упродовж наступних шести місяців країни ЄС припинили купувати російську сиру нафту, а до кінця року відмовилися від нафтопродуктів з Росії.

Звіт Eurobarometer вказує, що велика більшість європейців - 80% схвалює економічні санкції проти Росії, щоб та країна, а особливо російська політична еліта й олігархи, поплатилися за вторгнення в Україну, а 67% схвалюють виділення грошей ЄС на фінансування військової допомоги українцям.

Рівень підтримки економічних санкцій ЄС проти Росії
Рівень підтримки економічних санкцій ЄС проти Росії

Опитування проводилося через інтернет з 13 до 20 квітня 2022 в усіх 27 країнах ЄС.

Прихильність до України

Майже 9 з кожних 10 опитаних європейців заявили, що стежать за новинами про війну в Україні: 41% по кілька разів на день і 29% принаймні один раз на день, і особисто переймаються тими подіями.

Зокрема італійці, поляки, литовці й португальці виявилися серед тих, хто найчастіше обговорює з друзями та рідними російську війну проти України.

Абсолютна більшість європейців сказали, що погоджуються з тим, що Україна є «частиною європейської сім’ї» і більше половини вважають, що Україна «має вступити до ЄС, коли буде готова».

Найменше санкції щодо Росії та європейську перспективу України підтримують зокрема в Угорщині, Болгарії, Греції у Словаччині та на Кіпрі.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG