Спеціальні потреби

Угорщина й Польща оскаржуватимуть вимогу верховенства закону для отримання грошей ЄС


На саміті ЄС у Брюсселі 10 грудня 2020 р.
На саміті ЄС у Брюсселі 10 грудня 2020 р.

Керівники країн Європейського Союзу після складних дискусій ухвалили в четвер бюджет організації на суму €1,8 ($2,2) трильйонів, що містить спеціальний фонд на відродження економіки після пандемії коронавірусу.

Перешкодою були застереження з боку Угорщини й Польщі, які заперечували проти положення, яке передбачає позбавлення доступу до фінансів тим урядам, які не дотримуються принципів верховенства закону.

Схвалення вимагало повної згоди усіх 27 країн організації.

Будапешт і Варшава опинилися під загрозою втрати мільярдних сум з Брюсселя у той час, як європейські структури розслідують звинувачення, що уряди Угорщини і Польщі зокрема підривають незалежність судів та засобів масової інформації.

Угорські та польські представники наполягають, що відмова ЄС виділяти гроші окремим країнам на підставі вказаних причин може бути вільно інтерпретована і використана для тиску на уряди через ідеологічні розбіжності, наприклад, у питаннях стосовно міграції, або оцінок гомосексуальних стосунків.

Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини, та його польський колега Матеуш Моравєцький зняли заперечення після письмової гарантії, що положення про залежність виділення грошей від дотримання принципів верховенства закону буде застосовуватися не для цього бюджету, а в майбутньому.

Польський прем’єр-міністр сказав, що його країна планує оскаржувати законність того положення у поданні до Європейського суду. Про такі ж наміри оголосив уряд Угорщини.

Такі країни як Угорщина і Польща отримують великі суми субсидій від Європейського Союзу у межах фінансової підтримки бідніших країн організації за рахунок бюджетних внесків багатших держав.

Дивіться також: 27 країн-членів ЄС схвалили свою версію Закону Магнітського - деталі. Відео

27 країн-членів ЄС схвалили свою версію Закону Магнітського - деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG