Спеціальні потреби

ЄС розширює чорний список Путіна (європейська преса)


Газети повідомляють, що в ЄС, на саміті міністрів закордонних справ у Люксембурзі вирішили розширити перелік санкцій проти Росії та послати до Києва невеличку групу експертів з питань безпеки. Тим часом, як інформують різні видання, президент США Барак Обама наголосив у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним, що у разі ескалації Росією подій в Україні, Вашингтон застосує більш широкі санкції проти Кремля. Оглядачі також оцінюють можливості Києва у його бажанні відновити контроль над сходом України та повідомляють про початок «поетапної» антитерористичної операції українських силовиків на півночі Донецької області за наказом виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова.

Брюссельська EUObserver інформує про те, як саміт міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі вирішив, що ЄС повинен розширити перелік санкцій щодо Росії, включивши до нього ще одну групу осіб, котрі причетні до загострення української кризи і порушення територіальної цілісності України. Польський глава МЗС Радослав Сікорський наголосив у Люксембурзі, що ЄС планує санкції проти російських фірм, а головний ірландський дипломат Імон Ґілмор додав, що Брюссель також розширить перелік осіб, проти котрих будуть застосовані санкції Євросоюзу. На саміті зазначили, що санкціями з боку ЄС можуть завдати удару по російській енергетиці, фінансах і торгівлі зброєю. Також французький міністр закордонних справ Лоран Фабіюс наголосив, що згадане розширення санкцій може бути запроваджене вже після переговорів з проблем української кризи в Женеві за участі США, ЄС, Росії і України, якщо вони будуть невдалими.

Швейцарська Neue Zurcher Zeitung звертає увагу на те, що президент Росії Володимир Путін, котрий сам зателефонував главі Білого дому Бараку Обамі у понеділок, заперечує втручання Росії в українську кризу. Але, як зауважує видання з Цюріха, президент Обама висловив під час цієї розмови з главою Кремля «глибоке занепокоєння підтримкою з Росії сепаратистів на сході України» і закликав Путіна припинити ескалацію подій у цьому українському регіоні та відвести російській війська від східних кордонів з Україною. Обама також попередив главу Росії, що у разі продовження ескалації безладів в Україні, Вашингтон вдасться до розширених санкцій проти Москви, що принесе ще більші втрати для російської держави. Обидва президенти, як пише газета із Швейцарії, домовилися продовжити переговори і дипломатичні зусилля для врегулювання української кризи, включно з підготовкою до зустрічі дипломатів США, ЄС, Росії та України в Женеві у четвер.

Впливова The Wall Street Journal повідомляє про початок Києвом у вівторок «поетапної» антитерористичної спецоперації на півночі Донецької області. Видання цитує виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова, котрий заявив, що метою цієї операції є повернення контролю української влади над східноукраїнськими містами, де окопалися проросійські сепаратисти. Видання також цитує російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, котрий пригрозив, що у разі застосування сили владою Києва на сході України, Москва може зірвати переговори, заплановані на четвер у Женеві.
Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG