Спеціальні потреби

Європейський Союз запровадив жорсткіші санкції проти Білорусі


Засідання у Брюсселі міністрів закордонних справ країн ЄС
Засідання у Брюсселі міністрів закордонних справ країн ЄС

Європейський Союз ввів нові санкції проти Білорусі у відповідь на жорстоке придушення урядом у Мінську його політичних суперників після грудневих президентських виборів.

На своїй нараді у понеділок у Брюсселі, міністри закордонних справ країн ЄС заморозили активи і наклали обмеження на подорожування ще 13 білоруських посадовців, причетних до розправи. Подібні санкції вже запроваджено проти президента Олександра Лукашенка та щонайменше 150 інших осіб – як урядовців, так і близьких соратників білоруського лідера.

За їхню роль в акціях протесту в Білорусі вже засуджено ряд осіб, включно з лідером правозахисного руху Андрієм Санніковим та двома іншими кандидатами в президенти на минулорічних виборах.

Демонстрації почалися у Мінську та інших містах після того, як було оголошено, що Лукашенка переобрано на четвертий термін при владі із переважаючою більшістю голосів. Десятки тисяч людей вийшли на вулиці на знак протесту проти результатів голосування. Приблизно 700 осіб було заарештовано.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG