Спеціальні потреби

“У нас немає плану Б, якщо Україна впаде”. Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас


Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас (у центрі) під час відвідин оборонних навчань розмовляє з командувачем британських сил в Естонії і послом Великої Британії в Естонії, 15 травня 2024 року. AP Photo/Hendrik Osula
Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас (у центрі) під час відвідин оборонних навчань розмовляє з командувачем британських сил в Естонії і послом Великої Британії в Естонії, 15 травня 2024 року. AP Photo/Hendrik Osula

У Естонії немає альтернативного плану на випадок, якщо Україна програє війну і вторгнення Росії “зрештою вдасться”. Про це прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас сказала в інтерв'ю кореспонденту з питань безпеки видання BBC Френку Гарднеру.

“У нас немає плану Б щодо російської перемоги. Тому що тоді ми перестали б зосереджуватися на плані А – допомогти Україні відбити російське вторгнення”, – заявила Каллас.

Естонія наполегливо інвестує у власну безпеку та військові зусилля України, пожертвувавши Києву понад 1% свого ВВП, нагадує BBC. Якби кожна країна НАТО зробила це, казала раніше Каллас, то “Україна виграла б”.

Вона наголосила: “Ми не повинні піддаватися песимізму. Перемога в Україні – це не лише територія. Якщо Україна приєднається до НАТО, навіть без (частини) території, то це перемога, тому що вона опиниться під парасолькою НАТО”.

Телеканал ВВС додає, що Кая Каллас була народжена у СРСР, а її мати і бабуся були примусово вивезені до Сибіру. Зараз їй 46 років, вона є прем’єр-міністеркою з 2021 року, і вважається одним із найбільш асертивних лідерів НАТО, коли йдеться про стримування амбіцій Кремля в Європі.

Росія цього року Росія оголосила Каю Каллас у розшук – через демонтаж пам'ятників радянської доби, інформувала агенція Associated Press.

Її ім’я з’явилося у списку розшукуваних МВС Росії за невизначеними кримінальними звинуваченнями. Каллас прокоментувала це як “знайому тактику залякування” Москви.

“Росія може вважати, що видача фіктивного ордера на арешт змусить Естонію замовкнути, – сказала вона. – Але я продовжуватиму голосно підтримувати Україну та виступати за зміцнення європейської оборони”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG