Спеціальні потреби

Естонія, Латвія та Словаччина приєдналися до розслідування російських злочинів в Україні


Ярик грає на дитячому майданчику перед будівлею, зруйнованою під час терактів на околиці Ірпіня, Київ, Україна, 30 травня 2022 року.
Ярик грає на дитячому майданчику перед будівлею, зруйнованою під час терактів на околиці Ірпіня, Київ, Україна, 30 травня 2022 року.

Ще три країни у вівторок, 31 травня, приєдналися до міжнародної слідчої групи, яка розслідує військові злочини в Україні, повідомляє Associated Press. Естонія, Латвія та Словаччина приєдналися до спільної слідчої групи, в яку вже входять Україна, Польща та Литва, підписавши відповідну угоду в Гаазі, що допоможе координувати обмін доказами злочинів через агенцію судового співробітництва Європейського Союзу Eurojust.

Того ж дня, на брифінгу в Києві прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан заявив про план відкрити офіс в Києві. За даними Reuters, в Україні працюють 42 слідчих, криміналістів та персоналу підтримки з МКС.

Минулої середи, 25 травня, Сполучені Штати разом з Європейським Союзом і Великою Британією створили Консультативну групу з питань жорстоких злочинів (Atrocity Crimes Advisory Group), з метою допомоги підрозділу з питань воєнних злочинів Генеральної прокуратури України (ГПУ) документувати, зберігати та аналізувати докази воєнних злочинів та інших звірств, щоб притягнути винних до кримінальної відповідальності, повідомляється у прес-релізі Державного департаменту США.

Перед тим, 20 травня, генеральні прокурори Великої Британії, США, Канади, Австралії та Нової Зеландії заявили про підтримку та співпрацю із ГПУ "у забезпеченні відповідальності за воєнні злочини, скоєні під час російського вторгнення".

«Я думаю, що це свідчить про те, що існує загальний фронт законності, який є абсолютно важливим не тільки для України, але й для продовження миру та безпеки в усьому світі», – сказав у вівторок, 31 травня, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан, за повідомленням AP.

Російських військових звинувачують у вбивствах, тортурах та зґвалтуваннях мирних жителів, атаках на цивільну інфраструктуру, включаючи лікарні, школи, багатоповерхівки. ГПУ повідомляє, що наразі зафіксувано близько 15 тисяч фактів воєнних злочинів. Попри численні свідчення, Росія відкидає звинувачення на адресу своїх військових у скоєнні воєнних злочинів.

У статті використано інформацію Reuters, Associated Press, Радіо свободи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG