Спеціальні потреби

Слідство у справі про вбивство Наталії Естемірової призупинено


Слідство у справі про вбивство журналістки і правозахисниці Наталії Естемірової, викраденої і убитої 15 липня 2009 року, призупинено. Про це Російській службі Голосу Америки повідомила голова представництва Міжнародної кризової групи в Росії, член ради правозахисного центру «Меморіал» Катерина Сокирянська. Вона заявила, що отримала цю інформацію від адвокатів родини Наталії Естемірової. Одному з них, за словами Сокирянської, в усній формі було повідомлено, що слідство у справі було припинено деякий час тому через «неможливості встановлення винних».

В даний час адвокати сім'ї Естемірової, як розповіла Катерина Сокирянська, намагаються отримати доступ до матеріалів справи, який їм було обіцяно незабаром, для з’ясування обставин призупинення слідства.

Наталія Естемірова, чеченська журналістка і правозахисниця, яка співпрацювала з «Меморіалом» і «Новою газетою», була викрадена в Чечні і знайдена вбитою на території Інгушетії. У той час президент Росії Дмитро Медведєв відразу після вбивства висловив своє обурення цим злочином і висловив упевненість в тому, що воно буде розкрито, а вбивці покарані. Про складні стосунки Наталії Естемірової з керівництвом Чечні та її силовими структурами було добре відомо правозахисній громадськості. Олег Орлов, у 2009 році голова ради Правозахисного центру «Меморіал», поклав відповідальність за загибель Наталії Естемірової на президента Чечні Рамзана Кадирова.

Слідчий комітет спростував інформацію правозахисників і повідомив, що слідство продовжене до 15 серпня.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG