Спеціальні потреби

ЄС закликає скоротити використання газу на тлі загроз Росії припинити постачання


Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступає на прес-конференції в Брюсселі, Бельгія, 20 липня 2022 р. REUTERS/Ів Герман
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виступає на прес-конференції в Брюсселі, Бельгія, 20 липня 2022 р. REUTERS/Ів Герман

Європейський Союз готується до того, що Росія припинить постачання природного газу, необхідного багатьом державам-членам для обігріву будинків та виробництва електроенергії.

У заяві в середу Комісія ЄС попросила країни добровільно скоротити своє споживання газу та надати ЄС повноваження запроваджувати скорочення у разі надзвичайної ситуації.

Мета — зменшити попит на 15% із серпня до кінця березня наступного року.

«Росія шантажує нас. Росія використовує енергію як зброю. І тому в будь-якому випадку, будь то часткове чи значне чи повне припинення постачання російського газу, Європа повинна бути готова», — заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Відколи Росія почала вторгнення в Україну наприкінці лютого, країни ЄС припинили імпорт російського вугілля та більшої частини російської нафти. Європейський союз намагався знайти інші джерела газу та збільшити використання альтернативних джерел енергії, щоб відійти від залежності від поставок з Росії.

Однак очікується, що цих зусиль буде не достатньо, аби задовольнити попит на енергію із настанням зими.

У заяві Єврокомісія закликає економити енергію зараз, зазначивши, що використання інших видів палива зробить більше газу доступним взимку.

"Дії зараз зменшать негативний вплив на ВВП, допоможуть уникнути незапланованих дій у кризовій ситуації пізніше. Ранні кроки також розподіляють зусилля в часі, зменшать занепокоєння ринку та нестабільність цін і дозволяють краще розробити цільові витрати – ефективні заходи захисту промисловості», – йдеться у повідомленні.

Члени ЄС збираються розглянути запити на зустрічі наступного вівторка.

Деяка інформація для цього звіту надійшла від Associated Press і Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG