Спеціальні потреби

Прем'єр-міністерка Італії каже, що країни ЄС не братимуть безпосередньої участі в кредиті G7 Україні


Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні проводить пресконференцію після щорічного саміту G7 на курорті Борго Егнація, Савеллетрі, Італія, 15 червня 2024 року. REUTERS/Guglielmo Mangiapane
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні проводить пресконференцію після щорічного саміту G7 на курорті Борго Егнація, Савеллетрі, Італія, 15 червня 2024 року. REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Країни Європейського Союзу наразі не братимуть безпосередньої участі в позиці у 50 мільярдів доларів, яку країни Групи семи (G7) планують надати для України із залученням доходів від заморожених російських активів, заявила у суботу прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні.

Країни G7 погодилися під час щорічного саміту на півдні Італії надати позики, які будуть забезпечені відсотками, нарахованими із заблокованих російських фондів.

«Позику в розмірі близько 50 мільярдів вже було оголошено (і буде надано) Сполученими Штатами, а також Канадою, Великою Британією та, ймовірно, Японією в межах її конституційних обмежень», — сказала Мелоні на пресконференції.

«Наразі європейські країни не беруть участі в цій позиці, також враховуючи той факт, що всі активи мобілізовані в Європі», — сказала вона, маючи на увазі, що внесок блоку полягав у наданні гарантійного механізму для погашення позики.

Представники ЄС повідомили Reuters на початку цього тижня, що блок із 27 країн, до якого входять члени G7 Франція, Німеччина та Італія, може надати приблизно половину суми, що явно суперечить тому, що сказала Мелоні.

Близько 260 мільярдів євро (278 мільярдів доларів) російських активів, таких як резерви центрального банку, були заморожені відповідно до санкцій, запроваджених після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

Близько 190 мільярдів євро активів зберігається в Euroclear, бельгійському центральному депозитарії цінних паперів, що робить ЄС ключовим гравцем у будь-якому плані використання активів.

Сполучені Штати володіють такими активами приблизно на 5 мільярдів доларів.

Мелоні також сказала, що її не турбує перспектива розморожування російських активів до погашення позики, оскільки це може статися лише в результаті мирних переговорів, які включатимуть зобов'язання щодо того, як відбудувати Україну.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG