Спеціальні потреби

У каліфорнійській чартерній школі вчать берегти природу змалку


З 80-их років минулого століття у Сполучених Штатах діють чартерні школи, які поєднують у собі елементи публічної і приватної шкіл. Дехто вважає, що у них зібрані найкраще, що можуть запропонувати обидві системи освіти. В американських умовах – чартерна школа це якісна безкоштовна освіта, оскільки фінансування надходить з федерального бюджету. У деяких штатах чартерні школи пропонують навчання з певним нахилом, наприклад математичним чи мистецьким. А одна із таких шкіл у містечку Лондейл, штат Каліфорнія, спеціалізується на екологічному вихованні молоді. Приблизно 500 учнів, які тут вчаться, також поглиблюють свої знання в інших ділянках, – каже засновниця школи Алісон Саффет Діяз:

«Навчальний план змушує їх критично підходити до вирішення проблем на місцевому рівні, надихає робити щось корисне для своїх громад і домагатися змін, які вони прагнуть бачити у світі».

Навчальний процес дозволяє підліткам наблизитися до природи і більше дізнатися про альтернативні джерела енергії. Наприклад, випробувати насос, що працює на людській енергії. Учень Ріґо Естрада згадує, що викидав сміття прямо на вулицю, перш ніж прийшов сюди вчитися:

«Мені казали не робити цього. А я відповідав: «Про що ви говорите, немає ніякого значення». Але після того, як я побачив відеосюжет, я вже прибирав на пляжах, допоміг розробити водозбірну систему, вчив молодших учнів про важливість збереження водних ресурсів. Екологія, взагалі, дуже серйозна тема».

Не ігнорують у школі і естетичного виховання молоді. Щоправда, урок образотворчого мистецтва тут поєднують з уроком фізики.

Багато уваги приділяють і бізнесу. Школа часто запрошує фахівців ззовні, як Ненсі Ґейл, власницю екологічно чистої фабрики виробництва сумок:

«Ми вчимо учнів засадам бізнесу, маркетингу, продажу, дизайну. Ми хочемо, аби вони побачили увесь цей процес… Ідея програми – допомогти дітям зрозуміти, що вони можуть робити разом і чого здатні досягти. Показати, що їх навички цінують у реальному світі і вони не гірші від дітей, які навчаються в успішних приватних школах».

Учням навіть допомагають скласти індивідуальний бізнес-план оплати за навчання в коледжі, – каже вчителька економіки Бренді Каб.

Школа навчає співпраці, громадській активності і доведенню речей до кінця, – розповідає 18-ти річний Паділа:

«Якщо ми будемо працювати разом, проявляти ініціативу і заохочувати людей, ми дійсно зможемо змінити світ».

Виберуть учні професії, пов’язані з навколишнім середовищем, чи ні, головне, як вірять у цій чартерній школі, діти отримають необхідний запас знань, щоби змінити світ на краще.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG