Спеціальні потреби

Помірковані ісламісти Тунісу орієнтуються на Туреччину


Голова виборчої кампанії партії Еннагда спілкується з журналістами у Тунісі.
Голова виборчої кампанії партії Еннагда спілкується з журналістами у Тунісі.

Поміркована ісламістська партія Тунісу зробила перші кроки до формування коаліції після заяви про власну перемогу на виборах, які відбулись у неділю.

Офіційні результати виборів мають бути оголошені у вівторок, але попередні підсумки волевиявлення тунісців вказують на те, що партія Еннагда набирає майже 40 відсотків голосів. За іншими оцінками, на виборах поміркованих ісламістів підтримала половина виборців.

Еннагда заявляє, що готова сформувати новий уряд, заснований на світській плюралістичній моделі, яка діє у Туреччині, де правляча партія AKP також базується на принципах ісламу.

Історичні вибори у Тунісі загалом визнано вільними та чесними. Це перші вибори за наслідками так званої Арабської весни, в ході якої було скинуто деспотичні уряди у Північній Африці та на Близькому Сході.

Виборці обирали склад конституційної асамблеї. 217 обраних законодавців мають опрацювати нову конституцію. На асамблею покладено завдання визначити систему правління в країні та забезпечити громадянські свободи. Водночас асамблея призначить склад уряду Тунісу.

Колишній президент Перу Алехандро Толедо був одним із тисяч міжнародних спостерігачів присутніх на виборах. Він також заявив про чесний та відкритий характер волевиявлення.

За даними незалежної виборчої комісії Тунісу, у виборах взяли участь більше 90 відсотків із 4,1 мільйона зареєстрованих виборців. У виборах вперше з 1956-го року брали участь численні партії. Протягом більше 50 років на виборах була представлена лише правляча партія Тунісу.

Очікується, що майже третину місць у асамблеї обіймуть жінки. Це найвищий показник серед усіх арабських країн.

Водночас існують побоювання, що Еннагда може відсунути назад отримані раніше досягнення борців за права жінок.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG