Спеціальні потреби

Блінкен: Європа має шанс раз і назавжди, позбутись енергозалежності від Росії


Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання преси в аеропорту Польщі перед відльотом до Брюсселя, де головний дипломат США планує провести зустрічі з представниками країн НАТО. 9 вересня, 2022. REUTERS/Jonathan Ernst/Pool
Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання преси в аеропорту Польщі перед відльотом до Брюсселя, де головний дипломат США планує провести зустрічі з представниками країн НАТО. 9 вересня, 2022. REUTERS/Jonathan Ernst/Pool

Європа має "справжню нагоду" позбутись енергозалежності від Росії і позбавити Кремль можливості використовувати енергоресурси як зброю, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в п'ятницю.

Необхідність, яка постала через війну Росії проти України, відкрила і можливість для "диверсифікації поставок, джерел а також можливість це зробити таким чином, щоб відповісти на питання зміни клімату", вказав головний дипломат США, відповідаючи на питання преси в Польщі.

"І, звичайно, те, що Росія знову відключила трубопровід "Північний потік-1" ще раз свідчить, що стратегічно життєво необхідно для Європи відійти від залежності від російської енергетики, бо Путін неодноразово показав, що він застосує це як зброю", - додав він.

Блінкен визнав, що диверсифікація енергоресурсів є складним процесом, але Європа "вживає рішучих заходів" в цій сфері. Він запевнив - США допоможуть Європі досягнути енергонезалежності і вже багато зробили.

"Сполучені Штати вивільнили значні обсяги нафти з наших стратегічних резервів. Ми переспрямували зріджений природний газ до Європи, щоб допомогти зменшити виклики, які постали перед Європою із скороченням поставок газу з Росії. Ми створили робочу групу з Європейським Союзом, яка займається тим, як це ефективно зробити не лише зараз, але і на довгострокову перспективу".

Блінкен з Польщі прибуває до Брюсселя, де, серед іншого, обговорить підготовку Європи до зими та енергобезпеку з представниками країн-членів НАТО. В четвер Блінкен відвідав Київ і провів зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.

Ціни на енергоресурси в Європі почали стрімко зростати, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ціни на газ в Європі зросли майже на 400% за минулий рік, що спричинило зростання і цін на електроенергію, повідомляє Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG