Спеціальні потреби

МАГАТЕ: Безпека роботи ЗАЕС під загрозою, через обстріли енергомережі


Фото, Запорізька АЕС, 2 вересня 2022 року. МАГАТЕ via REUTERS
Фото, Запорізька АЕС, 2 вересня 2022 року. МАГАТЕ via REUTERS

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі назвав "серйозною" ситуацію на Запорізькій атомній електростанції, яка склалась через постійні обстріли, що зруйнували енергомережу в Енергодарі.

"Ситуація нестійка і погіршується, - заявив Гроссі в п'ятницю. - Енергодар в темряві. Елестростанція не має зовнішнього живлення. І ми бачили, що коли інфраструктуру лагодять, її знову руйнують".

МАГАТЕ вказує, що оператор більше не має впевненості у відновленні зовнішнього живлення і "розглядає можливість відключення єдиного діючого реактора". В такому разі, заявляє Гроссі, життєво необхідні функції для ядерної безпеки АЕС повністю залежатимуть від дизель-генераторів.

"Внаслідок цього, оператор не зможе відновити роботу реакторів, поки не буде надійного відновлення зовнішнього живлення", - йдеться в заяві.

Гроссі також вказав на складні умови в яких опинились мешканці Енергодара, де перестало працювати водопостачання, каналізація, електропостачання. Це впливає і на здатність працівників, які мешкають в Енергодарі, продовжувати обслуговувати станцію, додав він.

Гроссі закликав негайно створити захищену зону навколо АЕС. Голова української компанії ядерної енергетики "Енергоатом" Петро Котін цього тижня заявляв, що створення безпечної зони навколо ЗАЕС передбачає демілітаризацію і залучення миротворців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG