Спеціальні потреби

Президентська пара відбула в агітаційне турне


До виборів у Конгрес залишилося всього два тижні і політичні оглядачі попереджають, що демократи можуть втратити більшість в обох палатах законодавчого органу. Аби допомогти однопартійцям президент та його дружина активно включилися у виборчу кампанію.

Турне, що пройде п’ятьма штатами – Вісконсіном, Пенсильванією, Огайо, Каліфорнією та Невадою – почалося з мітингу в Державному Університеті штату Огайо у неділю. Перед натовпом прихильників Мішель та Барак Обама з’явилися удвох – уперше з часу виборів 2008-го року. Президент сподівається, що це матимемо такий же ефект, як і у 2008-му році:

«Так, як ви це зробили у 2008-му році, ви можете спростувати невіруючих – тих, хто каже, що подолати політичний цинізм не можливо, що не можливо перемогти інтереси багатіїв, не можливо обрати довгов’язого хлопця зі смішним ім’ям Барак Обама, що ви не зможете здолати перепони на своєму шляху. І у 2008-му році ви їм показали, що ви можете».

У своєму виступі Президент намагався надихнути виборців-демократів. Вони, на відміну від республіканців, виявляють менше ентузіазму щодо цих виборів. Але у Білому домі вже почали сподіватися на те, що, можливо, контроль над Конгресом усе-таки вдасться втримати.

«Я думаю, що наші кандидати роблять чудову роботу у складному політичному середовищі. Думаю, що на цих виборах ми збережемо контроль над Палатою представників та Сенатом», – заявив Роберт Ґіббс, речник Білого дому, в інтерв’ю телеканалу NBC.

І у цьому демократи покладаються у першу чергу на свою традиційну електоральну базу – молодь, афроамериканців та жінок. Також активна участь у передвиборчій кампанії президента та його дружини має заохотити прийти на виборчі дільниці тих, хто голосує вперше.

Президент каже, що вибори у листопаді визначатимуть, як країна розвиватиметься протягом найближчих 10, а то і 20 років:

«Інший бік розраховує на те, що ви всі маєте амнезію, що ви про все забули. Ми не можемо повернутися до філософії, яка майже зруйнувала нашу економіку та завдала удару по нашому середньому класу саме тут – в Огайо. Я кажу це не для того, щоб знову сперечатися щодо історії, а для того, щоб ми не повторили минуле. І саме це і є сутністю цих виборів. Вони не лише про те, де ми були та де хочемо бути завтра, а і про те, яким буде майбутнє через 10, через 20 років, як виглядатиме майбутнє Америки».

В останні тижні перед голосуванням пристрасті розгоряються. Колишній опонент президента сенатор Джон Маккейн у своїй підтримці республіканського кандидата у Каліфорнії Карли Фіоріни пішов трохи далі за Обаму та прямо атакував її противника на виборах.

«Барбара Боксер – найбільш вузькопартійний сенатор у сьогоднішньому Сенаті, яка виступає проти оборони США. Я знаю це тому, що мав неприємний досвід спільної роботи з нею», – заявив Маккейн під час зустрічі з виборцями.

Як тато, так і донька. Меґан Маккейн не пошкодувала різких слів вже для республіканського кандидата, висунутого Рухом чаювання, Крістін О`Доннел:

«Крістін О`Доннел – карикатура на кандидата. Не знаю, але я сама та мої друзі не можемо на це дивитися – вона виглядає божевільною».

Бракує демократам і грошей.

«Що ми робимо, так скеровуємо гроші туди, де наші кандидати перебувають у найбільшій небезпеці», – каже Кріс Ван Голлен, конгресмен від штату Мериленд.

Отже, демократи намагаються економити на рекламі та виділяють гроші лише в ті округи, де їхні кандидати найімовірніше … програють.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG