Спеціальні потреби

У неділю українців покличуть на перевибори


У неділю українців покличуть на перевибори
У неділю українців покличуть на перевибори

У неділю 14 листопада українців знову покличуть на виборчі дільниці. Повторне голосування відбудеться у 266 населених пунктах по всій Україні. При цьому перевибори призначені до 797 місцевих органів влади.

Такі дані навела у п’ятницю Центральна виборча комісія. Водночас, як повідомили в ЦВК, дані можуть уточнюватись, оскільки інформація з виборчих комісій про призначення повторних виборів продовжує надходити. У Центрвиборчкомі повідомили також, що більшість перевиборів відбудеться до районних рад.

Повторне голосування довелося призначати в тих округах, де тервиборчком не зміг визначити переможця. Причини – пояснюють в ЦВК – на те були різні. Зокрема, переголосування необхідне тоді, коли двоє фаворитів перегонів отримують однакову кількість голосів, або якщо зареєстрований лише один кандидат, а виборці його не підтримали.

У призначенні повторного голосування на 797 дільницях заступник голови ЦВК Андрій Магера не бачить нічого надзвичайного:

«З огляду на те, що в Україні 31 жовтня відбувалося понад 23 тисячі місцевих виборів, то така кількість, як 797, це взагалі небагато. В цілому це мізерний відсоток повторного голосування», – сказав Магера Голосу Америки.

За його словами, незвичність ситуації з кількістю переголосувань на місцевих виборах полягає лише в тому, що раніше ЦВК цих даних не оприлюднювала:

«Справа в тому, що раніше до ЦВК така інформація не надходила. Тобто, десь в одному місці ці дані не скупчувались і не узагальнювались. А насправді була схожа ситуація і завжди було багато повторних голосувань на місцевих виборах», – зазначив заступник голови ЦВК.

Натомість, як стверджують у громадянській мережі «Опора», що моніторила вибори 31 жовтня, ситуація з численними переголосуваннями не є нормальною для місцевих виборів в Україні. Про це сказала Голосу Америки голова правління «Опори» Ольга Айвазовська:

«Ні, це ненормальна ситуація для місцевих виборів. На жаль, кількісно ми зараз не можемо порівняти з місцевими виборами 2006 року, оскільки централізована інформація про результати виборів 2006 року відсутня. Тому, до речі, ми як громадська організація з цього року поставили собі завдання створити Інтернет-ресурс, на якому будуть зібрані усі результати волевиявлення громадян на виборах усіх рівнів, для того щоб мати можливість надалі з цим працювати. Але кількість переголосувань цього разу завелика. І це спровоковано не тільки тим, що в окремих округах виборці віддали однакову кількість голосів за двох кандидатів і переможця неможливо виявити, але й із тим, що внаслідок оскарження результатів у суді кандидати змогли довести виборчі порушення, які були на місцях, і домоглися перевиборів», – сказала Айвазовська Голосу Америки.

Нагадаємо: в багатьох регіонах України офіційні результати місцевих виборів досі не оголошені через судові позови кандидатів, які оскаржують результати голосування. Згідно із законом, остаточні підсумки голосування мали бути підбиті не пізніше 5 листопада.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG