Спеціальні потреби

МВФ попереджає про уповільнення європейського зростання, але бачить підстави для оптимізму в Центральній та Східній Європі


Директор-розпорядник МВФ Кристаліна Герогієва
Директор-розпорядник МВФ Кристаліна Герогієва

В той час, як економіка розвинених країн Європи уповільнюється, ситуація в країнах регіону, економіка яких постає, є більш оптимістичною. Такі оцінки оприлюднив Міжнародний валютний фонд в регіональному економічному прогнозі, виданому цього тижня.

"Загалом МВФ очікує уповільнення зростання в Європі з 2,3% в 2018 році до 1,4 % в 2019. Уповільнення світової торгівлі та виробництва почалося в 2018 році і триває досі. Капітальні видатки в Азії сповільнюються, як і автомобілебудування та високотехнологічні галузі. Світове зростання експорту значно сповільнилось з 4,5% в 2017 році до близько нуля у першій половині 2019 року. Певне відновлення відновиться в 2020 році, коли зростання, за прогнозами, досягне 1,8% на тлі очікуваного пожвавлення світової торгівлі", - йдеться у звіті.

Водночас зростання більшості європейських країн, економіка яких постає, перевищить 3% в 2019 році, за оцінками МВФ. Для регіону, що включає країни Центральносхідної Європи, Росію та Туреччину, МВФ підвищив оцінку зростання на 0.5%. Зростання у європейських країнах, економіка яких постає, крім Росії та Туреччини утримувалось в першій половині 2019 року, завдяки приватному споживанню, зауважують аналітики МВФ. В Росії та Білорусі зростання в 2019 році не перевищить 1,5%, йдеться в прогнозі МВФ.

Для України МВФ прогнозує зростання на рівні 3% на 2019 рік. МВФ переглянув свій прогноз щодо України в жовтні, покращивши його на 0.3 в.п. в порівнянні з прогнозом від квітня.

З подібними оцінками щодо України виступив і Європейський банк реконструкції та розвитку в своєму прогнозі розвитку регіону де працює банк, оприлюдненому 6 листопада. Він оцінив зростання в Україні на 2019 рік у 3,3% - дещо вище ніж прогноз МВФ.

"Бум в будівництві та реальне зростання доходів громадян були факторами, які допомогли Україні впоратись з коливаннями, викликаними політичними подіями та геополітичною нестабільністю", йдеться в повідомленні ЄБРР.

В ЄБРР наголосили на важливості впровадження програми реформ, орієнтованої на МВФ.

"Пам'ятаючи про необхідність значних виплат з державного іноземного боргу в 2020- 2021 роках, нова програма реформ орієнтованих на МВФ, є надзвичайно важливим для інвестиційних очікувань та підтримки макроекономічної стабільності", - йдеться у звіті.

Дивіться також: Дослідження: Україна – країна із частково вільним інтернетом.

Дослідження: Україна – країна із частково вільним інтернетом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

XS
SM
MD
LG