Спеціальні потреби

В Єгипті стартували парламентські вибори


В Єгипті почались парламентські вибори - перші з часу повалення тридцятирічного режиму правління Госні Мубарака. Біля виборчих дільниць з самого ранку вишукались черги, що свідчить про високу явку на виборах. Поки що повідомлень про порушення нема. Тисячі спостерігачів наглядають за процесом голосування. Вибори в парламент триватимуть три місяці. Спочатку в три раунди народ обиратиме нижню палату, а відтак в березні буде обрана верхня палата. Після чого Парламентська асамблея матиме написати нову конституцію Єгипту. Очікується, що впливовий ісламістський рух Ісламське Братерство може отримати вагомий відсоток крісел у новому парламенті.

Цього моменту єгиптяни чекали з самого початку своєї боротьби – парламентських виборів, які нарешті можуть принести зміни. Останні вибухи насильства, однак, дещо затьмарили цей момент.

«Я не хочу бути песимісткою, але я хочу для нас кращого майбутнього. Я не думаю, що зараз найкращий час проводити вибори, однак вони повинні відбутися», – говорить студентка Американського університету в Каїрі.

Цю дилему обговорюють студенти Американського Університету в Каїрі на занятті з політології. Професор Саїд Садек питає своїх студентів відносно їх причетності до протестів.

Габіба каже, що обов’язково піде на площу, щоб висловити свій протест проти насильницьких дій уряду проти демонстрантів. Разом з тим, анти-військові позиції протестувальників вона не підтримує.

«Ми живемо у дуже нестабільні часи. Економіка у жахливому стані. Так що вони зосереджуються не на тих проблемах. Ці активісти повинні думати про економіку, туризм, все що завгодно, але не владу військових», – каже молода дівчина.

Крім того, каже професор Садек, військові дають єгиптянам певне відчуття стабільності після бурхливих подій арабської весни.

«Військові – це, насправді, середній клас, міський середній клас, і вони самі зацікавлені в економічній стабільності», – пояснює він.

Втім, виступи демонстрантів на площі Тагрір не є єдиним джерелом напруження в Єгипті. Садек каже, що політики ісламістського толку активно роздувають питання вибору між цивільною та військовою владою в країні, лише посилюючи протистояння серед населення.

«Політичний іслам – це не іслам. Ці політики використовують релігію заради отримання влади. І вони користаються між-класовою боротьбою, розділенням між селом та містом, сучасним та племінним способами життя. Вони просто використовують цю ситуацію», – каже професор Садек.

Тим часом, багато пересічних єгиптян розгублені.

«Настають темні часи. Фаза, коли більшість політичних партій переслідуватимуть власні цілі, замість того, щоб представляти інтереси громадськості та робочого класу. Замість того вони говорять – ми представляємо безголосну невидиму більшість», – говорить Салах Гассаан.

Професор Садек намагається з’ясувати у своїх студентів, де вони бачать себе на цьому історичному для Єгипту перехресті. І можливо, кажуть експерти, результати парламентських виборів дадуть відповідь на це запитання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG