Спеціальні потреби

База ВПС США Едвардс служить військовим і цивільним


За 110 миль від Лос-Анджелеса, в пустелі Могаве, знаходиться авіабаза Військово-повітряних сил США Едвардс. У минулому тут проводилися випробування військової техніки, сьогодні вона служить резервним аеропортом для космічних кораблів. Це єдина у світі база, де злітно-посадкові смуги розташовані на дні висохлого озера. Нещодавно керівництво бази запропонувало сотням пілотів-аматорів спробувати приземлитися на цьому історичному летовищі.

Усі приземлилися успішно, і відреставрований військовий літак періоду Другої світової війни, і літак-розвідник 40-х, не говорячи вже про сучасні одномоторні літаки. Пілот Ґреґ Манкур каже:

«Не кожного дня випадає нагода приземлитися на дні висохлого озера. Неймовірно побачити випробувальний центр, де тестувалася техніка у 60-х і 70-х роках».

Із понад 2000 тисяч бажаючих потрапити на подію, пощастило лише сотні. Колишній командувач авіабази генерал-майор Девід Айкорн каже, що пілоти-аматори більше дізнатися про авіабазу та навколишній повітряний простір:

«Насправді повітряний простір у нас спільний, і ми хочемо, щоби цивільні дізналися про те, чим ми займаємося, щоби гарантувати безпеку повітряного простору».

Пілоти, зі свого боку, кажуть, що для них честь потрапити на авіабазу. П’ятдесят років тому тут випробовували літаки, встановлювали рекорди, а нині приземлюються навіть космічні кораблі.

У присутніх був час поспілкуватися, пригоститися і вибрати сувеніри. Сприяла і погода. У теплій і сонячній каліфорнійській пустелі, ідеальні умови для польоту, – каже пілот Ґреґ Скейтс:

«Повітря чудове. Пилу не відчутно. Краще не буває».

Чарлі Тіптон десять днів добирався зі сходу Пенсильванії до Каліфорнії на літаку-розвіднику, спроектованому для повітряних сил у 40-х роках:

«Ці літаки літають низько, ще й повільно. Але вони оснащені радіозв’язком і транспондером, тому я зміг сюди прилетіти».
Пілоти ділилися досвідом та оглядали історичні літаки, які, не дивлячись на свій довгий вік, все ще перебувають у «робочій формі». Пілот Карл Шол сказав:

«Безпосередньо цей літак не був задіяний у боях під час Другої світової, але на ньому тренувалися. Після війни на ньому гасили пожежі. Його знімали у фільмах «Виверт-22», «Перл-Гарбор» та інших».

Військові кажуть, що не впевнені, коли знову влаштують подібну зустріч. То ж ті, хто потрапив на подію, вважають себе надзвичайно щасливими, адже не відомо, коли ще з’явитися така можливість – посадити літак на історичній військовій базі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG