Спеціальні потреби

Перший випадок Еболи в США: влада встановлює контакти хворого


Лікар Едвард Ґудман з лікарні, в якій лікують хворого на Еболу
Лікар Едвард Ґудман з лікарні, в якій лікують хворого на Еболу

Лікарі в Далласі, штат Техас, повідомили, що вони діагностували перший випадок зараження вірусом Еболи в США. Пацієнт, ім’я якого не розголошується, прилетів з Ліберії близько десяти днів тому, але симптоми хвороби проявилися лише через кілька днів.

Директор Центрів з контролю і профілактики захворювань Томас Фріден повідомив, що пацієнт з вірусом Ебола був здоровий, коли покидав Ліберію і летів в США.

«Цей чоловік вилетів з Ліберії 19 вересня і прибув до США 20 вересня. На той момент у нього не було симптомів, але через чотири або п’ять днів, в районі 24 вересня, вони почали проявлятися», – сказав Фріден.

Фріден підкреслив, що до появи симптомів людина не становить загрози для оточуючих. За його словами, влада намагається встановити всіх людей, які контактували з інфікованим з моменту появи перших симптомів і до госпіталізації в Пресвітеріанській лікарні в Техасі.

За цими людьми будуть ретельно спостерігати протягом кількох тижнів, щоб упевнитися, що вони не заразилися. Представник лікарні повідомив, що пацієнт знаходиться у відділенні інтенсивної терапії, але не став вдаватися в подробиці з міркувань лікарської таємниці.

Працюючі з даним випадком лікарі кажуть, що поширення вірусу Еболи можна легко стримати, виконуючи відповідні профілактичні заходи, включаючи негайний карантин будь-якої людини з симптомами хвороби і спостереження за людьми, з якими він вступав в контакт. Фріден зазначив, що вірус не передається повітрям, а тільки через прямий контакт з фізіологічними рідинами людини з симптомами хвороби.

«Хоча ми не знаємо, як саме цей чоловік заразився, у нього безумовно був контакт з людиною з хворобою Ебола або померлим від неї», – сказав Фріден.

Перші симптоми Еболи включають лихоманку, запалення горла і болі в м’язах. У міру прогресування хвороби вона викликає геморагічну лихоманку, яка може призвести до кровотеч і відмови органів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, жертвами вірусу Ебола в Західній Африці стали понад три тисячі осіб. Міжнародне співтовариство робить заходи в спробі зупинити поширення смертоносного вірусу в цьому регіоні.

XS
SM
MD
LG