Спеціальні потреби

Мешканці Каліфорнії готуються до землетрусу


Працівниця Червоного Хреста демонструє набір речей першої необхідності при землетрусі

Землетрус та цунамі в Японії вкотре нагадали наскільки важливо бути підготовленим до стихійних лих. Американські науковці заявляють, що у майбутньому штат Каліфорнія також може пережити землетрус. Трому у багатьох школах дітей вчать як вести себе під час стихійного лиха. Заняття нагадують не лише школярам, але й кожному каліфорнійцю про небезпеку землетрусів у штаті.

У 1994-му землетрус силою у 6,7 бала у передмісті Лос-Анджелеса місті Нортрідж забрав життя 57 людей та скалічив тисячі. За прогнозами експертів в найближчі роки можна очікувати значно потужнішого землетрусу силою до 7,8 бала поблизу Лос-Анджелеса. Таке стихійне лихо може призвести до загибелі тисяч людей та мільярдних збитків.

Вже зараз Червоний Хрест продає спеціальні набори на випадок стихійного лиха. За словами представника організації, Лізи Клінк, такий набір знадобиться кожному так само, як і запас провіанту:

«Якщо ви виживете під час землетрусу, то, можливо, на кілька днів будете заблоковані у власному помешканні. До цього треба бути готовим. Ми радимо людям тримати щонайменше триденний запас їжі та води. В ідеалі це має бути тижневий запас».

У штаті Каліфорнія живуть люди з різних країн. Деякі вже були жертвами стихії, потерпали від торнадо та потопів, які не так давно пройшлися середнім заходом Америки. Колишній мешканець середнього заходу Баррі Голденберг каже, що пережив декілька природних катастроф і готовий до землетрусу:

«Мене це турбує не так сильно, як інших. Можливо, це тому, що я вже звик до стихійних лих».

Правила забудови у Каліфорнії одні з найжорсткіших у світі, втім представники влади вважають, що школи можуть не витримати землетрусу і навіть будівлі, які вважають безпечними, не зможуть вберегти людей.

Представник центру попередження про землетруси Південної Каліфорнії Марк Бентієн каже, що мешканці штату мусять бути заздалегідь готовими до стихійного лиха:

«Першими з наслідками лиха доведеться розбиратися нам самим та нашим сусідам. Лише потім прибудуть пожежники. Це треба розуміти».

Червоний Хрест та місцеві пожежні дільниці проводять тренінги для місцевих мешканців. На думку влади, кожен каліфорнієць має точно знати, що робити у разі лиха. Свого часу такий тренінг допоміг кіно продюсеру Стенлі Айзеку та його дружині пережити землетрус 1994-го року.

«Я саме повернувся зі зйомок. На мені був спецжилет – який я використовував на роботі, а ще ліхтарик, інструменти та інше. Тож коли почало трусити я одяг жилет, а жінці дав ліхтарик та апарат зв’язку. Це заспокоїло нас», – пригадує Стенлі Айзекc.

Після тих подій Айзекс розробив і продає так званий набір для вживання, споряджений усіма необхідними припасами. Науковці запевняють, що на Каліфорнію очікує потужний землетрус. Питання лише в тому, коли це станеться і чи будуть до цього готові люди.

XS
SM
MD
LG