Спеціальні потреби

Німеччина переконує Швейцарію дозволити реекспорт зброї до України


Солдати швейцарської армії на танку Leopard 2 беруть участь у військових навчаннях біля Отмарсінгена, Швейцарія, 28 листопада 2022 р. REUTERS/Arnd Wiegmann
Солдати швейцарської армії на танку Leopard 2 беруть участь у військових навчаннях біля Отмарсінгена, Швейцарія, 28 листопада 2022 р. REUTERS/Arnd Wiegmann

Німеччина, попри попередні відмови Швейцарії, сподівається таки отримати дозвіл на передачу Україні озброєння швейцарського виробництва.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що очікує від Швейцарії відповідного дозволу – для поповнення запасів в Україні, цитує канцлера Agence France Presse.

«Ми знаємо, що Україна потребує підтримки зброєю та боєприпасами, і тому надіслали кілька запитів від Німеччини», — сказав Шольц на спільній прес-конференції із президентом Швейцарії Аленом Берсе.

За словами Шольца, у Німеччині пильно стежать за дебатами у Швейцарії і "сподіваються, що там щось станеться”.

Наразі Швейцарія продовжує утримувати нейтралітет, не надає зброю і не дозволяє реекспорт зброї швейцарського виробництва з інших країн. Тому уже було відхилено запити Німеччини, Іспанії та Данії.

За інформацією CNN, Ален Берсе заявив, що від Швейцарії «не можна вимагати порушення власних законів».

Берсе підтвердив, що у країні тривають дискусії з цього приводу, але наразі немає згоди про порушення нейтралітету, який Швейцарія підтримує з 1815 року.

Єдиним винятком з цього стало ухвалення санкцій Євросоюзу.

А щодо наявних у країні ініціатив про послаблення правил щодо зброї, на прийняття остаточного рішення з боку парламенту та уряду, а потім референдум, ймовірно, можуть знадобитись місяці.

Як повідомляв Голос Америки, у Швейцарії лунали заклики до зміни політики нейтралітету країни у питанні надання зброї Україні або дозволу на реекспорт швейцарської зброї з інших країн.

Т'єррі Буркарт, лідер Партії лібералів FDP заявив: “Ми не повинні ветувати намагання інших країн допомагати Україні. Якщо ми робимо це, то підтримуємо Росію, а не дотримуємося нейтральною позиції”.

Минулого місяця президент Ален Берсе заявляв, що “нейтралітет Швейцарії важливіший, ніж будь-коли”. "Швейцарську зброю не можна використовувати у війнах", - сказав він в інтерв'ю виданню Neue Zürcher Zeitung am Sonntag.

В статті викоритсано інформацію AFP, Reuters.

Форум

XS
SM
MD
LG