Спеціальні потреби

Аудитори уряду США прозвітували про допомогу Україні та рекомендували Пентагону краще відстежувати американську зброю


​​​​​​​Перші звіти стосуються $44 млрд на вирішення економічної та гуманітарної кризи і $42 млрд на допомогу в галузі оборони та безпеки. AP Photo/Kin Cheung
​​​​​​​Перші звіти стосуються $44 млрд на вирішення економічної та гуманітарної кризи і $42 млрд на допомогу в галузі оборони та безпеки. AP Photo/Kin Cheung

Управління звітності уряду США (U.S. GAO), яке відповідає за внутрішній аудит уряду, оприлюднило перші два звіти у серії відповідей на запити Конгресу щодо спрямування 113 мільярдів доларів у відповідь на руйнівні наслідки російської війни.

Перші звіти стосуються 44 мільярдів доларів, які чотири агенції США виділили на вирішення економічної та гуманітарної кризи, і 42 мільярдів доларів на допомогу в галузі оборони та безпеки.

Державний департамент США, Міністерство сільського господарства (USDA), Міністерство фінансів США та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запланували витратити згадані 44 мільярди доларів на економічні і гуманітарні потреби постраждалих від війни.

Станом на грудень було виплачено майже 34 мільярди доларів (або близько 77%) цього фінансування. Найбільша частка – це економічна допомога (27,5 млн доларів), йдеться у звіті.

Більш ніж половина цих коштів пішла підтримку економіки (близько 62%). Було також фінансування допомоги тим, хто безпосередньо постраждав від війни. Наприклад, за даними USAID, вчителям і службам швидкої допомоги, уразливим особам і переміщеним особам, а також це допомога українцям пережити зиму.

Підтримано також проєкти в сільському господарстві, транспорті та модернізації енергетичних послуг. Окрім власне України, понад 40 країн у кожному регіоні світу отримали певну допомогу для подолання наслідків війни для сільського господарства.

Гуманітарна допомога, як правило, спрямована на порятунок життів, полегшення страждань і мінімізацію витрат на конфлікти. З лютого 2022 року Сполучені Штати спрямували близько $9 млрд на гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам. Це включає фінансування для Польщі та Румунії, які приймають українських біженців.

GAO також оприлюднює рекомендації запровадити процес ефективнішого відстеження цього фінансування.

Звіт торкається й допомоги у сфері безпеки, наданої за двома програмами – програмою президентських повноважень та Ініціативою сприяння безпеці України.

Міноборони США, йдеться у звіті, створило нові організації для доставки в Україну безпрецедентного обсягу оборонної продукції в стислі терміни – “через пів світу й у зону бойових дій”.

У ході підготовки звіту було виявлено, що Пентагон не має чітких вказівок щодо відстеження поставок обладнання, а дані про доставку можуть бути неточними. “Ми дали рекомендації щодо покращення зусиль Міноборони, щоб забезпечити відстеження та належне використання обладнання американського виробництва в Україні”, – сказано у звіті.

Звіти про економічну, гуманітарну та допомогу в сфері оборони і безпеки можна переглянути на сайті управління. А також інституція радить новий вебсайт www.UkraineOversight.gov, що зосереджується на зусиллях усього уряду щодо нагляду за безпековою, економічною, гуманітарною та іншою допомогою США Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG