Спеціальні потреби

Більшу допомогу Україні та статус особливого партнера США поза НАТО запропонував сенатор Менендез


Роберт Менендез закликав до посилення підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Роберт Менендез закликав до посилення підтримки України. Відео

До посилення підтримки України, яка перебуває на передовій російської агресії, закликав сенатор-демократ Роберт Менендез.

Під час презентації у дослідницькому центрі "Інститут Брукінгса" у Вашингтоні у четвер він представив низку кроків, покликаних, за його словами, зробити ситуацію із тиском на Україну, яка стала підставою для імпічменту, неможливою у майбутньому. А також подолати її наслідки для безпеки України та відносин США з країнами-партнерами.

Менендез запропоновував ухвалити законодавство, щоб збільшити допомогу США в галузі безпеки України, посилити підтримку підготовки українських військових, визначити Україну як пріоритетну країну у програмі про надлишкову військову продукцію, а також – надати Україні статусу особливого партнера США поза НАТО.

Ми стоїмо з Україною, оскільки наша співпраця дає корисне розуміння тактики Росії як на полі бою, так і в кіберпросторі
Боб Менендез, сенатор-демократ

За його словами, підтримка України відповідає національним інтересам США.

«Це захист демократичних цінностей і всього, за що ми боролися з кінця Другої світової війни. Ми підтримуємо Україну, бо наша співпраця дає корисне розуміння тактики Росії як на полі бою, так і у кіберпросторі. Це безцінно для нашої національної безпеки», - сказав він.

Також Менендез запропонував п’ять інших кроків, які мають посилити роль Конгресу у впровадженні зовнішньої політики.

Серед них: запровадження відповідальності за вимагання будь-яких дій від іноземної країни з метою набуття особистої чи політичної вигоди; системи, яка б гарантувала більшу прозорість у допомозі союзникам; посиленя відповідальності виконавчої влади за невиконання вимог Конгресу, таких як запити щодо надання документів та свідчень.

Менендез висловив пропозицію обмежити неофіційні канали, якими здійснюється американська дипломатія та прийняти так званий «Закон Марі Йованович», який би посилив захист дипломатів та кар'єрних державних службовців.

«Я знаю, дехто думає, що ж посли та інші високопоставлені чиновники працюють для президента. Тут немає суперечки. (…) Брати когось у свою команду – це одне. Вигнати когось, бо він не є лояльним до вашої особистої програми, - це інша справа. А тому цьому президенту потрібно нагадати, що наші дипломати, у першу чергу, лояльні до нашої Конституції та верховенства права».

Також він запропонував здійснити кроки, щоб захистити дипломатів США від того, аби вона ставали жертвами іноземної дезінформації. Крім того, збільшити захист інформаторів та свідків у конгресових розслідуваннях.

Сенатор Роберт Менендез - найбільш високопоставлений демократ у Комітеті Сенату з міжнародних відносин та один з найбільш активних сенаторів у законотворчій діяльності на підтримку України та стримуванні Росії.

У двопартійній підтримці українців тим часом запевнили члени сенатської делегації, які прибули цього тижня в Київ.

«Ми приїхали показати нашу двопартійну підтримку відважним українцям. А також продемонструвати, як ми вражені зусиллями президента Зеленського та його команди не просто протидіяти корупції, але як він сказав, подолати корупцію. Це дуже важливо. Ми хочемо показати, як сильно Америка підтримує Україну», - заявив сенатор – республіканець Рон Джонсон на прес-конференції під стінами Адміністрації Президента України.

5 лютого Сенат виправдав Дональда Трампа за статтею про зловживання владою (52 голосів "невинний" проти 48 голосів "винний"). При цьому винним президента за цією статтею, окрім повного складу демократів в Сенаті, визнав і сенатор-республіканець Мітт Ромні. Пізніше сенатори виправдали президента США за статтею про перешкоджання правосуддю - 53 до 47 голосів.

Дональд Трамп увійде в історію, як третій президент США, якому Палата представників оголосила імпічмент, але якого виправдав Сенат. У 1868 році це сталося з Ендрю Джонсоном, а в 1998-му - з президентом Білом Клінтоном.

Дивіться також: Очікувано: експерти у США про призначення Єрмака

Очікувано: експерти у США про призначення Єрмака. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG