Спеціальні потреби

«Няні» для тварин мають попит на американському ринку праці


За підрахунками Асоціації виробників товарів для домашніх тварин, майже 40% американських родин тримають одну або більше собак. Загалом у країні налічується понад 78 мільйонів собак. Переважна більшість з них мешкає у працюючих сім’ях, які не мають змоги вигулювати своїх улюбленців під час дня. Хтось може домовитися із сусідами, а хтось звертається до професіоналів, так званих зоонянь.

Хоча на перший погляд прогулянка в парку із собакою може здаватися не серйозною професією, насправді, як каже зооняня Кейт Голмс, це – нелегка робота, яка потребує певних навичок. Робочий день Кейт починається о 10-ій годині ранку. Збір собак, яких вона вигулює, починається з шестирічної Фріди. Найменша Фріда має найдовший поводок, аби вона могла безпечно бігти за іншими собаками.

Кейт доглядає за собаками уже 16 років. За цей час жінка навчилася розуміти їх потреби. 7 місяців тому у неї з’явився помічник – Ральф. За підрахунками Кейт, ще місяць і він зможе працювати самостійно:

«Коли вигулюєш більше трьох собак одночасно, треба чітко знати, що вони роблять, інакше почнуться великі проблеми».

У кожному помешканні Кейт веде облік свого приходу і відходу. Дивиться чи власники лишили якість інструкції, чи, навпаки, залишає їм повідомлення. Зі збільшенням зграї, посилюється необхідність втримання дисципліни.

Кількість собак різниться з дня на день – хтось на прийомі у ветеринара, хтось відпочиває з власниками. Однак це ніяким чином не впливає на рутину прогулянки, чи правила поведінки.

«Їм не дозволено будь-де слідити. Вони знають, що у нас є свої регулярні місця, де ми зупиняємося для їх потреб. На жаль, інколи собак перегодують, або не вигуляють зранку. І вони починають слідити на вулиці, у людній частині міста, в обідню перерву».

Збір собак, переважно, займає 45 хвилин, після чого у них починається 2-годинна прогулянка через мальовничі місця та повз історичні пам’ятки столиці. Кейт каже, що у її роботі дуже важливо любити тварин, а ще важливіше дати собакам зрозуміти, що саме вона керує групою.

За час прогулянки у Кейт заплановано 8 зупинок. Прогулянки часто супроводжуються здивованими поглядами перехожих, посмішками і захопленням, особливо, інших власників собак.

Домашні улюбленці, безумовно, відчувають, любов Кейт. Вони слухаються свою няню, яка добре знає їхні примхи і уподобання, а найголовніше – не плутає їхніх імен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG