Спеціальні потреби

Які ризики несе гра в американський футбол?


Наскільки небезпечний американський футбол. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Наскільки небезпечний американський футбол. Відео

Фільм «Струс» розповідає історію доктора Беннета Омалу, який виявив з’язок між смертними випадками гравців з футболу та хронічними черепно-мозковими травмами.

У фільмі, який в Україні виходить під двома назвами «Оборонець» та «Струс», актор Вілл Сміт грає судмедексперта Беннета Омалу, який виявив, що хронічне пошкодження мозку було ключовим фактором у смерті кількох гравців Національної футбольної ліги.

Доктор Омалу розповів «Голосу Америки», що виявив причину смерті ще у 2002 році, коли зробив комп’ютерну томографію колишньому гравцю команди «Стілерс» з Пітсбурга Майку Вебстеру.

"Майк Вебстер залишив професійний футбол, але його життя пішло шкереберть: важка депресія, перепади настрою, наркоманія, алкоголізм та погіршення соціально-економічного статусу", - сказав доктор Омалу.

Результати томографії вразили його.

"Я ідентифікував накопичення аномальної кількості білка у мозку. Це нагадало те, з чим стикаються боксери: слабоумство", - додав він.

Під час прем’єри фільму, Вілл Сміт сказав, що його власна точка зору щодо футболу змінилася.

"Мої діти грають у футбол – і я про це не знав. Коли ж я поговорив з професійними гравцями у футбол та людьми, які присвятили грі все своє життя, то вони зізналися, що й гадки не мали про таке", - сказав Вілл Сміт.

Спершу, НФЛ відкинула висновки Омалу.

"Було дуже гостре несприйняття. Люди називали мене чорним африканцем, аби образити", - розповів доктор.

Останнім часом, керівництво Ліги почало вносити зміни, спрямовані на запобігання травм голови.

Голова НФЛ Роджер Ґудделл говорить, вони шукають способи зробити гру більш безпечною.

Вирішити проблему можуть допомогти науковці. Наприклад, у Великобританії створено матеріал, який складається з кількох шарів. За словами розробників, унікальна форма матеріалу дозволяє краще розподілити енергію від удару, аніж нинішні полімерні піни у шоломах.

"Він являє собою серію складок на основі оріґамі. Якби ви склали вдома будинок з гральних карт, його вигляд був би подібним до нашої розробки", - розповів Пітер Теобальд з університету Кардіффу.

Незважаючи на наявність шоломів, гравці страждають на небезпечні струси мозку, які призводять до так званої «хронічної травматичної енцефалопатії».

Торік колишні чемпіони СуперБоулу Сідні Райс і Стів Везерфорд заявили, що після смерті пожертвують свій мозок на медичні дослідження.

"Я отримав задоволення від гри у футбол, але на жаль, я не був захищений так, як повинен був бути", - сказав колишній гравець команди "Сіеттл Сігокс" Сідні Райс.

"Я думаю, що коли ви подивитись на те, що зробив Роджер Ґудделл в НФЛ, щоб зробити цей вид спорту безпечним - обнадіює мене. Однак, незважаючи на те, що я люблю грати у футбол, я не дозволю своєму синові грати у контактні види спорту, допоки йому не виповниться принаймні 16 років", - додав ще один гравець в американський футбол Стів Везерфорд.

Доктор Омалу сподівається, що люди звернуть увагу на фільм, який розповідає про ризики, пов’язані з контактними видами спорту: американським футболом, хокеєм чи боксом. Його 8-річна дочка і 6-річний син не грають у ці види спорту. Доктор Омалу намагається зберегти їхні мізки у прямому сенсі цього слова.

Дивіться також: Спецефекти з фільму "Матриця" використають під час Супер Кубку. Відео

Спецефекти з фільму "Матриця" використають під час Супер Кубку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG