Спеціальні потреби

Добрянскі та Ривкін: російська пропаганда – «расистська і непристойна»


Пола Добрянскі (архівне фото)
Пола Добрянскі (архівне фото)

Два колишні впливові співробітники попередніх республіканських адміністрацій закликали уряд США і Конгрес «оживити інфраструктуру американської публічної дипломатії» в умовах активізації російської пропаганди, яку вони охарактеризували як «расистську і непристойну».

«Відповідно до наших основних цінностей, США мають відігравати провідну роль у боротьбі з расистською пропагандою і підкреслювати моральний наратив демократії, терпимості, прав людини і верховенства закону», – йдеться в статті Поли Добрянскі і Дейвида Ривкіна, опублікованій в газеті Washington Post.

Добрянскі була заступником держсекретаря з глобальних питань в адміністрації Джорджа Буша - молодшого, а Рикін – юристом з конституційних питань, які служили в Міністерстві юстиції та Білому домі при президентах Рональді Рейґані та Джорджу Бушу - старшому.

Автори стверджують, що в останні роки «расистські та непристойні випади» убік зарубіжних лідерів стали одним з головних елементів офіційного російського дискурсу.

«Російські друковані та електронні ЗМІ публікують матеріали, в яких президент Барак Обама представляється ледачим і некомпетентним, – пишуть Добрянскі та Рівкін. – У магазинах продаються наклейки на автомобілі, плакати, футболки і картонні фігури із зображенням Обами у вигляді мавпи або сажотруса. В одному російському місті дітям пропонували взяти участь у конкурсі, в якому їм пропонувалося штовхнути картонну фігуру Обами. Було безліч випадків спалення опудала Обами, його ім’ям називають тварин у зоопарках, у тому числі чорного поросяти в зоопарку Волгограда».

Автори вважають, що всіх американців «повинна обурити» інформаційна кампанія Кремля, і вони повинні виступити на підтримку рішучих дій у відповідь США.

На їхню думку, щоб ефективно донести таку відповідну реакцію до глобальних аудиторій, Конгрес повинен в установленому порядку схвалити законопроект, запропонований головою комітету Палати представників з міжнародних справ республіканцем Едвардом Ройсом і ведучим демократом у цьому комітеті Еліотом Енґелем, який покликаний пожвавити інфраструктуру публічної дипломатії США.

«Перемога в глобальній битві ідей є суттєвою частиною сприяння настанню стабільного демократичного світового порядку», – резюмують Добрянскі та Ривкін.

Згаданий законопроект спрямований на вдосконалення місії і цілей, а також підвищення ефективності міжнародного мовлення США, яке перебуває у віданні Ради керуючих з питань мовлення. Він уточнює місію «Голосу Америки» і об’єднує Радіо Свобода / Вільна Європа, Радіо Вільна Азія і Близькосхідну мовну мережу в єдину організацію, що не входить в структуру федерального уряду.

Дивіться також: Аятола Алі Хаменеї: Саудівську Аравію спіткає «божественна кара»

Аятола Алі Хаменеї: Саудівську Аравію спіткає «божественна кара». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG