Спеціальні потреби

Головний хірург США заявив, що від грипу помруть більше людей, ніж від коронавірусу - закликав американців не носити маски


Джером Адамс, у центрі (архівне фото)
Джером Адамс, у центрі (архівне фото)

Від сезонного грипу у США щороку помирають 18 000 чоловік, тоді як від коронавірусу у країні поки померли дві людини

Головний хірург США доктор Джером Адамс закликав американців відмовитися від носіння респіраторних масок для запобігання зараження коронавірусом.

Головний хірург (Surgeon general) відіграє роль провідного речника уряду США з питань громадського здоров'я

Потрібно часто мити руки, по 15-20 секунд. При кашлі та чханні потрібно прикриватися рукою

«Ризик для американських громадян залишається низьким, - заявив у понеділок Адамс в ефірі телеканалу Fox. - Є заходи, до яких можна удатись, щоб забезпечити свою безпеку. І є речі, яких не варто робити. І одна з речей, які широкій громадськості робити не варто, - це купувати маски».

«Це насправді не допомагає, - додав він. - Ефективність масок для запобігання поширенню коронавірусу серед широкої громадськості не доведена. До того ж люди, схильні купувати маски, не знають, як їх правильно носити».

«Люди, які не знають, як правильно носити маски, зазвичай часто чіпають обличчя і тим самим можуть посилити поширення коронавірусу», - зазначив Адамс.

У разі зараження коронавірусом «важливо пам'ятати, що більшість людей перенесуть захворювання у м'якій формі, проведуть кілька днів вдома, а потім їм стане краще

Адамс додав: «Американці лякаються, коли відчувають, що ситуація виходить у них з-під контролю».

«Я хочу, щоб американські громадяни розуміли, що є заходи, до яких можна удатись, щоб убезпечити себе. Потрібно часто мити руки, по 15-20 секунд. При кашлі та чханні потрібно прикриватися рукою. Також потрібно здійснювати соціальні заходи перестороги і залишатися вдома у разі хвороби, а також триматися подалі від хворих людей. Все це - важливі заходи для запобігання зараження коронавірусом».

Адамс нагадав, що від сезонного грипу у США щороку помирають 18 000 чоловік, тоді як від коронавірусу у країні поки померли дві людини.

«Я як і раніше переконаний, що від грипу помруть набагато більше людей, ніж від коронавірусу, - зазначив він. - І не лише у нашій країні, але і по всьому світу».

Він додав, що в разі зараження коронавірусом «важливо пам'ятати, що більшість людей перенесуть захворювання у м'якій формі, проведуть кілька днів вдома, а потім їм стане краще».

«Зараз час проявляти обережність, а не піддаватися паніці», - резюмував він

Дивіться також: Директор Архіву СБУ в Єлі: Україна дуже цікава для дослідників країна в контексті розуміння того, чим був Радянський Союз

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG