Спеціальні потреби

Пенсійні фонди тягнуть Детройт на дно і після банкрутства


Детройт тягнуть на дно пенсійні фонди
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Детройт тягнуть на дно пенсійні фонди

Місто заборгувало понад 18 мільярдів доларів

Звістка про банкрутство Детройта швидко облетіла світ. Місто, яке колись символізувало могутність американської економіки, давно стало на шлях занепаду. Зосереджене тут автовиробництво, на яке свого часу покладався Детройт, трансформувалося під тиском конкуренції іноземних компаній і залишило місто. Тут не стало робочих місць, натомість залишились покинутими цілі райони. Однак ті, хто залишився у Детройті, вірять, що оголошення банкрутства дозволить місту переосмислити свою економіку та повернутися на шлях успіху.

Понад мільйон людей залишили Детройт за останні півсторіччя. Джон Джордж – один з тих, хто залишився. Він пояснює:

«Позитивно те, що у таких випадках падати далі нікуди і рухатися можна лише вперед. Адже банкрутство – це остання межа, нижче якої вже не опуститися».
Вулиці цього району красномовний символ занепаду великого міста. Джон заснував громадську організацію, яка займається консервацією будинків, аби вберегти район від криміналізації чи пожеж. Адже у місті є проблеми з вчасним прибуттям поліцейських чи пожежників, на яких давно почали економити.

«Детройту потрібен другий шанс. І я думаю банкрутство і є наш другий шанс», – підкреслює Джон Джордж.

Колись ці будинки населяв середній клас, лунали дитячі голоси, а на подвір’ях стояли зроблені у місті автомашини – гордість американської економіки.

У період розквіту, в середині минулого сторіччя, лише на заводі вже не існуючого Пакарда, працювало сорок тисяч людей. Стабільна робота та високі зарплати приваблювали людей з усієї країни.

Так у шістдесятих роках до Детройта потрапив Джордж Макґреґор. Нині він очолює місцевий відділ профспілки автовиробників. Він пам’ятає кращі часи:

«Коли я вперше сюди приїхав, автовиробники благали людей працювати у них. Тоді на годину платили три долари і двадцять п’ять центів».

У той період автовиробники наймали триста тисяч людей, а населення міста досягло піку у мільйон вісімсот тисяч мешканців.

Розповідає економіст Мічиганського університету Ерік Скорсон:

«У місті було близько десяти заводів, величезні працедавці. З часом заводи поступово закривалися і залишився лише один».

Тепер, як розповідає Скорсон, автоіндустрія дає роботу лише 27 тисячам людей. І хоча штаб-квартира автогіганта Дженерал Моторс ще знаходиться у центрі Детройта, провідним працедавцем міста вже стала галузь охорони здоров’я.

Хоча Детройт не перше місто, що оголосило банкрутство, його проблеми найбільші, каже експерт з питань банкрутства Пол Мако. Місто заборгувало понад 18 мільярдів доларів:

«Відбулися значні зміни в промисловому розвитку країни загалом, та регіону зокрема. Робоча сила постаріла, зменшились прибутки від податків. Можна скласти цілий список проблем, які з часом постали перед містами. У Детройті, схоже, накопичились усі проблеми разом».

Населення міста постійно зменшується і складає близько семисот тисяч. Чимало з тих, кому пощастило закріпитися на ще існуючому заводі Дженерал Моторс, віддають перевагу жити за межами Детройта.

Відбулися значні зміни в промисловому розвитку країни загалом, та регіону зокрема. Робоча сила постаріла, зменшились прибутки від податків. Можна скласти цілий список проблем, які з часом постали перед містами. У Детройті, схоже, накопичились усі проблеми разом.
Пол Мако
«На моїй дільниці, десь половина людей залишається в місті, а половина живе за його межами», – каже Джордж Макґреґор.

Однак сам Макґреґор залишати місто, яке стало йому рідним, не збирається:

«Я заробляю на життя у цьому місті, і планую тут залишатися, сподіваюся, що Детройт встане на ноги».

Не залишить Детройта у складні часи і Джон Джордж. Він сподівається, що, очищуючи місто від бруду, він докладає зусиль до майбутнього відродження:

«Будинки, люди, міста, все крутиться по колу. Для Детройта настав час вивести себе зі скрутного стану і побудувати щось краще, щось стабільне, оновлене і привабливе».

Оголосивши банкрутство, місто захистило себе від кредиторів, однак одночасно відбило бажання інвесторів позичати Детройту гроші.

Складний процес банкрутства триватиме кілька років, і поки що незрозуміло, хто постраждає найбільше. Місто може урізати вже скорочені соціальні послуги, підняти податки, державна пенсія ще працюючих у місті людей може зменшитися. Детройт може також продати активи, які накопичив у часи розквіту для підтримки пенсійних фондів, що є найбільшим тягарем для економіки міста.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG