Спеціальні потреби

США посилять санкції через спроби Росії приєднати Херсонську область – речник Держдепу


Речник Держдепартаменту США Нед Прайс говорить під час прес-конференції у Вашингтоні. Manuel Balce Ceneta/Pool via REUTERS/File Photo
Речник Держдепартаменту США Нед Прайс говорить під час прес-конференції у Вашингтоні. Manuel Balce Ceneta/Pool via REUTERS/File Photo

Сполучені Штати будуть «виносити на світло» спроби Росії захопити територію України, а також будуть посилювати каральні економічні санкції проти тих, хто ці дії уможливлює. Також США будуть підтримувати можливості України захиститися від російської агресії, заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу в вівторок, 31 травня.

За його словами, США занепокоєні спробами Росії «встановити інституційний контроль над суверенними територіями України, особливо у Херсонській області».

Українське питання було одним із головних на брифінгу в Державному департаменті, що відбувався у час, коли російська війна проти України наближається до відмітки у 100 днів.

Нед Прайс сказав, що Кремль, очевидно, розглядає кілька підходів: «від визнання так званих «народних республік», як Росія вже зробила, застосувавши силу в Донецьку та Луганську, до спроби анексії, як Росія зробила в Криму».

Оскільки ці сценарії вже відомі, то за словами речника Державного департаменту, США починають бити на сполох на випередження ще і через той указ, який «в односторонньому порядку ухвалив президент Путін, і який уможливлює у прискореному порядку видавати російські паспорти громадянам України».

За словами Прайса, існують численні повідомлення про те, що в Херсонській області російська влада силою змістила представників легітимної української влади та встановила своїх матріонеток, які публічно закликають до включення Херсонської області до складу Росії до кінця року.

«Також, згідно з багатьма повідомленнями, Росія змушує жителів Херсонської області прийняти рубль замість української валюти», – наголосив речник зовнішньополітичної служби США.

Крім цього, Росія взяла під свій контроль щонайменше 25 радіопередавальних станцій в цій частині України. Ці потужності, за словами Неда Прайса, потрібні росіянам, передусім, для того, щоб передавати проросійський медійний контент та зменшити антиросійські почуття українців та опір окупаційній владі.

Не залишилися непоміченими у Вашингтоні і візити високих російських чиновників до Херсону, які говорять, що «Херсон займе гідне місце у нашій російській батьківщині», або що «Херсон залишиться в Росії назавжди». У середині травня Херсон відвідав віце-прем'єр РФ Марат Хуснуллін, який заявив, що «Херсонська область має великі перспективи» і що регіон «займе гідне місце в російській родині». Десятьма днями раніше секретар генеральної ради правлячої партії «Єдина Росія» Андрій Турчак сказав, що Росія прийшла до Херсонської області назавжди.

Як заявив Нед Прайс, Росія також натякнула на те, що вона може створити «Херсонську народну республіку», провівши «сфабрикований референдум» за зразком тих, що вона проводила в Донецьку і Луганську, і на підставі яких вона проголосила їх «Донецькою» і «Луганською народними республіками».

Спираючись на опитування, проведені до широкомасштабного нападу Росії у лютому цього року, Нед Прайс говорить, що лише близько 20% українців на цих територіях позитивно ставилися до Росії і з часу агресії, їхня кількість «швидше за все зменшилася ще сильніше».

Росії бракує легітимності на цих територіях, бо українці чинять опір та відмовляються від співпраці з окупаційним режимом, а отже, її цілі на півдні України провалилися, вважає Прайс.

«Утримання Херсону силою, ймовірно, на думку Кремля, створить сухопутний міст до Криму та надасть можливість проголосити «перемогу» для своєї внутрішньої аудиторії і виправдати загибель сотень тисяч людей, чиї життя забрала війна, яку розпочав Путін за власним вибором», – сказав Нед Прайс.

Дивіться також: Чернігівщина: як волонтери допомагають місцевим мешканцям прибрати наслідки вторгнення Росії. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG